НАБУ скріпила співпрацю з Фондом ощадних кас Німеччини Sparkasse меморандумом

НАБУ скріпила співпрацю з Фондом ощадних кас Німеччини Sparkasse меморандумом
В понеділок, 24 жовтня Незалежна асоціація банків України підписала меморандум про тривалу співпрацю з Фондом ощадних кас Німеччини Sparkasse. Результатом співробітництва стане проведення Дня заощаджень в Україні на постійній основі, а в перспективі - залучення німецьких експертів до нових спільних проектів

Документ підписали з української сторони - Олена Коробкова, виконавчий директор НАБУ, а з німецької – Анья Дейнзер (Anja Deinzer), регіональний директор Savings Banks Foundation for International Cooperation (SBFIC).

Всесвітній день заощаджень в Україні поступово набирає обертів і проводиться вже п'ятий рік поспіль за ініціативою банків-членів НАБУ. Цього року проект стартував у співпраці з Фондом ощадних кас Німеччини Sparkasse та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини. Перша співпраця НАБУ з Фондом відбулася ще в 2012 році.

Мета проекту – виховати культуру зберігання заощаджень, підвищити рівень фінансової грамотності українського населення та довіри до банківського сектору. На відміну від Європи, де цей день є національним святом, в Україні День заощаджень таких масштабів поки не набув. В рамках проекту заощаджень проводяться спеціальні консультації, акційні тижні, різноманітні заходи для клієнтів. З залученням досвіду німецьких партнерів у проведенні Всесвітнього дня заощаджень в Україні, цей захід може стане традиційним та масовим. На його завершення 30 жовтня пройде масштабне свято для дітей та батьків.

Також в рамках проекту, 18 листопада за участю керівництва банків-учасників НАБУ та представників SBFIC, відбудеться прес-конференція під час якої буде презентовано результати дослідження – Як змінилися настрої вкладників банків за останні два роки. Окрім цього, представники Фонду поділяться досвідом проведення Дня заощаджень в Німеччині. А саме, як за допомогою залучення всіх вікових та соціальних верств населення (підлітків, дітей, молоді, пенсіонерів) можна укріпити зв'язок «клієнт – банк», а також як підкреслити значення заощаджень, підвищити потенціал та залучити нові кошти.


Довідка:

Традиція проведення Всесвітнього дня заощаджень має глибоке історичне коріння. В жовтні 1924 року представники ощадних кас із 29 країн світу зібралися в Мілані на перший інтернаціональний спеціалізований конгрес (англ.World Society of Savings Banks). 31 жовтня 1924 року проходив останній день конгресу, на якому італійський професор Равізза запропонував «в пам'ять про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн» щороку відзначати цей день, як «Міжнародний день заощаджень» (англ. International Savings Day).