НАБУ спільно з ЕБА провели зустріч з метою обговорення питань податкової звітності

27 червня Незалежна асоціація банків України  (далі – НАБУ) та Європейська Бізнес Асоціація  (далі – ЕБA)  провели спільну зустріч з метою обговорення питання щодо необхідності спрощення податкової звітності.

Зокрема, велику увагу приділили повідомленню за формою № 20-ОПП у разі надання в оренду частини об’єкта нерухомого майна та розширення інформації в електронних реєстрах митних декларацій.

Сторони дійшли висновку, що повідомлення за формою № 20-ОПП повинно подаватись виключно у разі надання в оренду об’єкта нерухомого майна в цілому та з метою виключення дублювання інформації. Зволікання цього питання суттєво ускладнює процес подання звітності платниками податків та потребує від банків та компаній значного людського ресурсу та ресурсу часу.

Також постало питання про розширення інформації в електронних реєстрах митних декларацій. Включення додаткової інформації в експортні та імпортні декларації до переліку інформації, що отримують банки значно спростить комунікацію між банками, клієнтами та  митними підрозділами та пришвидшить здійснення банківських операцій без необхідності витребування банками таких документів та інформації, що міститься у деклараціях.

Учасники зустрічі дійшли висновку, що вищезгадані проблеми мають системний характер, тому НАБУ та ЕБА направлять офіційні звернення щодо необхідності вирішення обговорених питань до Адміністрації Президента, ДФС та Мінфіну.