НАБУ та ФГВФО: завдяки ефективній комунікації кількість банків, які не мають помилок при перевірках, збільшилась удвічі!

НАБУ та ФГВФО: завдяки ефективній комунікації кількість банків, які не мають помилок при перевірках, збільшилась удвічі!

28 квітня 2021 року НАБУ провела онлайн-зустріч з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) щодо обговорення актуальних питань, які виникають під час перевірок Фондом дотримання банками норм законодавства з питань гарантування вкладів, зокрема на зустрічі було представлено огляд результатів перевірок попередніх років (2018, 2019 та 2020). 

Статистика говорить, що кількість банків, які не мали порушень під час перевірок, збільшилась майже вдвічі, тобто прослідковується позитивна динаміка і це важливий результат якісної роботи Фонду з банками та постійної комунікації, яку забезпечує НАБУ.

Обговорювались практичні питання банків до Фонду:

  • фіксування у звітах інспекторів виявлених помилок,
  • строків отримання повідомлень щодо початку перевірки, заповнення бази даних вкладників тощо. 


Також на зустрічі розглянули пропозиції НАБУ щодо змін до Положення про проведення перевірок учасників Фондом, зокрема процедури впровадження дистанційних перевірок банків Фондом.

Учасники зустрічі від банків звернулись з проханням до Фонду сформувати та оприлюднити реєстр помилок, які найчастіше виявляє Фонд при перевірках. Це допоможе банкам мати реальні приклади порушень, які Фонд визначає, як помилка і слугуватиме превентивним заходом для зменшення кількості помилок.

На зустрічі Фонд інформував, що:

  • розроблено зміни до Правил подання звітності учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Правила звітності), згідно з якими скасовується подання банками окремих файлів звітності НБУ, це дозволить банкам не дублювати подання однакових файлів звітності до двох регуляторів;
  • удосконалено роботу порталу звітності Фонду (вебпортал Фонду) з кваліфікованим електронним підписом в частині автоматичної обробки сертифікатів осіб, відповідальних за подання звітності до Фонду, що відображено в проєкті Правил роботи з вебпорталом Фонду (та розміщено наразі на тестовому порталі звітності Фонду);
  • згідно з пунктом 8 додатку 1 діючих Правил звітності до Фонду подається не сам аудиторський звіт разом з річною фінансовою звітністю за 2020 рік, а «Інформація про місце та дату оприлюднення аудиторського звіту разом з річною фінансовою звітністю, що подається не пізніше одного місяця після строків, встановлених НБУ для оприлюднення, та надається безпосередньо банком засобами електронного зв'язку НБУ у вигляді листа», що дозволить економити ресурси та час на замовлення, передавання та реєстрацію такої інформації від банків до Фонду.


Ми дякуємо Фонду за змістовний захід і забезпечуватимемо подальшу ефективну співпрацю!