НАБУ та Мінцифри підписали Меморандум про взаємодію та співробітництво

НАБУ та Мінцифри підписали Меморандум про взаємодію та співробітництво
Сьогодні НАБУ та Мінцифри офіційно скріпили свої стосунки (приймаємо привітання) та підписали Меморандум про кооперацію в рамках величезної кількості питань для сектору.

 
Співпраця необхідна для об’єднання зусиль у вдосконаленні систем надання адміністративних та банківських послуг, електронних довірчих послуг та послуг з електронної ідентифікації.

Для цього Міністерство цифрової трансформації України підписало Меморандум про взаємодію та співробітництво з Асоціацією «Незалежна асоціація банків України».
Заступник Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська під час підписання висловила надію, що меморандум допоможе і пришвидшить взаємодію банківської спільноти з державними органами:

«Ми будуємо ефективну взаємодію між органами державної влади та банківською спільнотою для того, щоб зробити публічні послуги зручними й доступними для людей. Отже, першочерговим напрямом співпраці буде забезпечення можливості фізичних осіб укладати договори та відкривати рахунки в банках онлайн, із застосуванням надійних засобів ідентифікації особи та інструментів віддаленого кваліфікованого електронного підпису. Ми націлені на спільний результат — зручні та доступні сервіси для громадян та фінансових установ», — зазначила Людмила Рабчинська.

 
Меморандум передбачає такі напрями співпраці: 
  • запровадження інструментів дистанційної ідентифікації клієнтів банків;
  • запровадження інструментів дистанційного укладення договорів з фізичними особами;
  • запровадження інструментів віддаленого кваліфікованого електронного підпису;
  • використання банками хмарних послуг та застосування технологій хмарних обчислень;
  • розвиток інноваційних технологій у фінансовій сфері.
 

Виконавчий директор Асоціації банків України Олена Коробкова заявила, що ця співпраця є важливим кроком у реалізації спільних проєктів та ефективної взаємодії банківської спільноти й органів державної влади у сфері цифрового розвитку.

 
Звичайно, наша взаємодія не лише розпочинається: вже тривалий час НАБУ та Мінцифри співпрацюють з низки питань: щодо КЕП, хмарних послуг, розвитку інноваційних технологій тощо.

Але, погодьтеся, офіційне партнерство – це завжди ще більш плідний діалог та ще кращі результати.