НАБУ вдячна Валерії Гонтаревій за професіоналізм і стійкість

НАБУ вдячна Валерії Гонтаревій за професіоналізм і стійкість
Незалежна асоціація банків України (НАБУ), що об'єднує понад 96% сукупних активів банківського ринку та є найбільшим представником банківської спільноти, з превеликим жалем сприйняла звістку про рішення Голови НБУ Валерії Гонтаревої піти у відставку

Після фінансової кризи 2008 року чимала кількість  українських банків відійшли від класичного банківського бізнесу, переорієнтувавшись на задоволення бізнес потреб своїх акціонерів. Вони пропонували високі відсоткові ставки за депозитами для населення, а залучені кошти йшли на кредитування інших бізнесів власників банку. Такий принцип фінансової піраміди призвів до накопичення дисбалансів у банківській системі, що могло призвести до краху фінансової системи України. Після анексії Криму та початку бойових дій в зоні АТО банки втратили мільярдні активи, що спричинило першу хвилю банкопаду.

Банківська система потребувала термінового очищення і кардинальних змін у регуляторному полі, а отже радикальних і непопулярних рішень. Реформа банківського сектору без якісної трансформації ринку була неможлива, тому банківська спільнота поставилася з розумінням до жорстких і непопулярних рішень, прийнятих НБУ за головування Валерії Гонтаревої. Ми переконані, що ці рішення були своєчасні та вкрай необхідні, оскільки повинні унеможливити повторення банкопаду в майбутньому.

Не зважаючи на психологічний тиск, велике фізичне та моральне навантаження, Валерія Гонтарева стала єдиним керівником Національного банку України, який наважився на докорінну реформу банківської системи і непохитно тримав курс на оздоровлення банківського сектору.

Доля успішного реформатора – ухвалювати непопулярні рішення та знаходитися під шквалом деструктивної критики, але при цьому тримати удар і продовжувати чітко та послідовно рухатися в заданому напрямку. Таке під силу далеко не кожному. Тому банківська спільнота щиро висловлює Вам, Валерія Олексіївна, повагу за здатність протистояти викликам і нерозумінню.

Дякуємо за важку та кропітку роботу, яку під Вашим керівництвом провів Національний банк. Системні та послідовні кроки НБУ призвели до позитивних зрушень та створюють підґрунтя для відновлення економічного зростання в наступні роки.

Обрана НБУ політика інфляційного таргетування, дозволила стримати інфляцію, зупинити відтік капіталу з країни, поповнювати золотовалютні резерви та стабілізувати курс гривні. І тим було закладено міцний фундамент для відновлення кредитування та стабільного стану національної валюти у подальшому. Ці кроки також сприяли поступовому відновленню довіри до банківської системи, внаслідок чого гривневі депозити стали повертатися до банків.

Голова НБУ Валерія Гонтарева та її команда завжди прислухалися до конструктивної критики банківської спільноти, враховували думку учасників ринку та намагалися знайти компроміс в болючих питаннях.

Ми сподіваємося, що на посаду Голови НБУ прийде професійна людина, яка продовжить реформування фінансового сектору та доведе до завершення так життєво необхідні реформи.