НАБУ виступає проти популістських заяв довкола НБУ

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) об'єднує понад 90% сукупних активів банківського ринку України та є найбільшим представником банківської спільноти. Відтак, НАБУ не може залишатися осторонь ситуації, що склалася через окремі популістські заяви, спрямовані дискредитувати та звести нанівець усі позитивні досягнення фінансового ринку за останній час

Незалежна асоціація банків України виступає категорично проти будь-якого популізму, а виключно за досягнення і збереження макроекономічної та фінансової стабільності в країні. Стабілізація фінансових ринків, очищення і трансформація, через які банківська система пройшла впродовж останніх двох років, тільки зараз дають перші позитивні результати. Що проявляються, у тому числі, в припиненні відтоку депозитів з банківської системи, поступовому поверненні довіри населення та покращенні інвестиційного клімату. Як приклад, один з найбільших транснаціональних банків світу – Банківська корпорація Гонконгу та Шанхаю HSBC, планує відновити роботу свого представництва в Україні. Загалом, за підсумками третього кварталу 2016 року, об'єм залучених інвестицій в Україну склав понад 2,5 млрд. доларів США, що на 19% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Ці та інші позитивні зрушення стали б неможливими без результативної та виваженої монетарної політики Національного банку України, спрямованої на забезпечення цінової стабільності. Учасники НАБУ переконані, що реалізація 4-річної програми «Механізм розширеного фінансування», підтриманої Міжнародним валютним фондом, є надзвичайно важливою для України. Вона не має альтернативи, здатної забезпечити умови для створення безпечного, передбачуваного та прозорого ринку фінансових послуг, який генеруватиме економічне зростання держави.

У зв'язку з цим, НАБУ висловлює глибоке занепокоєння тим, що банківський сектор України втягують у політичні ігрища та маніпуляції публічною думкою з метою отримання власних дивідендів. Подібні інсинуації можуть мати критичні наслідки для банківської системи та знищити перші здобутки на шляху становлення стабільності економіки країни.

Голова Ради НАБУ                       Р.В. Шпек
Виконавчий директор НАБУ        О.А. Коробкова