
НАБУ є одним із найбільш активних ініціаторів реформування системи банкрутства та доклала багато зусиль, щоб процедура стала прозорою.
Серед переваг Кодексу можна виокремити:
- продаж активів боржників виключно через онлайн-платформи, а також погодження заставним кредитором ціни та умов продажу заставного майна, що забезпечить прозорість та максимально високу ціну відчуженого майна;
- скорочення строків розгляду справ про банкрутство шляхом зменшення кількості оскаржень (зараз в Україні процедура банкрутства триває в середньому 2,9 року, тоді як в інших країнах Східної Європи - 2,3 року);
- запровадження інституту банкрутства фізичних осіб, що надасть можливість позичальникам, які опинилися в скрутному фінансовому становищі, врегулювати питання кредитів, в тому числі іпотечних, виданих в іноземній валюті.
Також завдяки новому Кодексу має відбутися здешевлення процедури банкрутства (середня вартість процедури банкрутства в Україні зараз – до 40% вартості бізнесу, тоді як в сусідніх по регіону державах– до 13%) та зростання фінансового результату і обсяг відшкодування в кінці процедури (зараз середній показник фінансового результату в Україні становить 9 %, а в Східній Європі - 38%).
За оцінками експертів, Кодекс дозволить піднятися Україні у загальному рейтингу «Doing business» одразу на 80 позицій за напрямом «Вирішення неплатоспроможності». Це дозволить увійти нашій державі до першої сотні країн за цим питанням. Також Кодекс забезпечить покращення позицій України у загальному рейтингу легкості ведення бізнесу на 9 позицій, що сприятиме залученню додаткових інвестицій.