НАБУ вітає ухвалення Парламентом Кодексу України з процедур банкрутства

НАБУ вітає ухвалення Парламентом Кодексу України з процедур банкрутства

Сьогодні, 18 жовтня, Верховна Рада України зробила вагомий крок у напрямку підвищення інвестиційного рейтингу України – ухвалила Кодекс з процедур банкрутства, № 8060.

Над реформуванням процедури банкрутства НАБУ працює близько 5 років – за цей час банківська спільнота опрацьовувала проблеми та знаходила шляхи їхнього розв’язання, готувала та подавала законопроекти, деякі з яких наші опоненти «спускали на гальмах». У результаті всі зацікавлені сторони знайшли порозуміння і навіть ті, хто спочатку опонував нам, сьогодні з нами в одній команді.

За наполегливої та послідовної позиції Незалежної асоціації банків України при Міністерстві юстиції була створена робоча група, до складу якої увійшли представники НАБУ, Комітету ВРУ з питань економічної політики, Мінюсту, Асоціації правників України, СУП, Центру комерційного права та інші експерти у сфері банкрутства.

У 2017 році, за ініціативи НАБУ та за підтримки міжнародних донорів, знову відбулась активізація роботи над змінами законодавства у сфері банкрутства. Завдяки системним зусиллям, активному лобіюванню та роз’ясненню нашої позиції, банківську спільноту було почуто – наразі переважна більшість пропозицій НАБУ враховані в Кодексі.

Відтепер, корупційні чинники, що досі існують у процедурі банкрутства, та тіньові схеми недобросовісних позичальників, які останні використовували задля уникнення відповідальності за несплату кредитів, усунуті. Торги майном банкрута здійснюватимуться виключно в електронній формі, а забезпечений кредитор буде погоджувати ціну та умови продажу заставного майна; скорочено строки розгляду справ за рахунок зменшення кількості оскаржень тощо. Кодекс також запроваджує новий для нашої держави інститут банкрутства фізичних осіб, що дозволить сумлінним боржникам, які опинилися у скруті та не можуть обслуговувати свої кредити, знайти шляхи виходу з такої ситуації.

Це, беззаперечно, величезний крок вперед для економіки нашої країни, відновлення кредитування та залучення іноземних інвестицій. Тож банківська спільнота сподівається на якнайшвидше підписання Закону Президентом України.

НАБУ висловлює щиру вдячність народним депутатами та всім, хто наполегливо працював над цією ініціативою, у тому числі: Міжнародному валютному фонду, Світовому Банку, Комітету ВРУ з питань економічної політики, НБУ, Мінекономрозвитку, Мінюсту, АПУ, СУП, ЦКП.

Особлива подяка представникам НАБУ, які брали безпосередню участь у вдосконаленні норм Кодексу –  Олені Єрмоловій, Сергію Панову, Андрію Джурі.