НАБУ закликає український парламент якнайшвидше призначити Голову НБУ

НАБУ закликає український парламент якнайшвидше призначити Голову НБУ

Незалежна асоціація банків України (НАБУ), що об'єднує у своїх лавах понад 96% сукупних активів банківського ринку України і є найбільшим представником банківської спільноти, позитивно оцінює діяльність Національного банку України, спрямовану на вихід з кризи та підтримку фінансової стабільності та сталий економічний розвиток, які запровадила під час свого головування у НБУ Валерія Гонтарева.

НАБУ схвалює системні та послідовні кроки регулятора, які забезпечили учасникам ринків зрозумілість та передбачуваність стратегії розвитку банківського сектору в Україні.  

Здійснюючи ефективну координацію з державними інституціями та міжнародними організаціями, Нацбанк створив усі необхідні умови для забезпечення режиму інфляційного таргетування, привівши інструменти, механізми і процедури у відповідність до світових стандартів. Вітчизняний центробанк, домігшись приборкання галопуючої інфляції в 2015-2016 роках, спромігся зробити процес досягнення інфляційної цілі прозорим і безперервним, тим самим покращуючи формування очікувань.

Ключовими напрямами роботи Національного банку є адекватність дій, конструктивний діалог з ринком, нові підходи до регуляції, що призвели до перезавантаження банківського сектору.

Орієнтуючись на найкращі міжнародні практики, НБУ працює над поліпшенням комунікаційної політики та розуміння громадськістю монетарної політики державного фінансового регулятора.

Діяльність Нацбанку закладає міцний фундамент не тільки для розвитку банківського ринку, але й для відновлення кредитування та стабілізації національної валюти.

Зроблені регулятором протягом останніх років кроки щодо оздоровлення галузі позитивно вплинули не лише на прозорість ринку та якість банківських послуг, а й у цілому підвищили імідж банківського сектору України та його інвестиційну привабливість.

Рада НАБУ глибоко впевнена, що регулятор діє виключно на виконання функцій, покладених на нього Законом, та в межах своїх повноважень. Саме завдяки непопулярності та жорсткості деяких рішень Нацбанку банківська система України вистояла.

Наразі економіка України через застарілу свою структуру залишається чутливою до зовнішньої кон’юнктури цін. Низький суверенний рейтинг України та зовнішня агресія все ще ускладнюють процес економічного відновлення та розвитку. Проте, попри такі надскладні умови, макроекономічні показники поліпшуються.

Пріоритетом на 2018 рік Національний банк визначив зниження інфляції та забезпечення балансу інфляційних ризиків, потребу в підтримці стійких темпів економічного зростання та рівня фінансової стабільності в державі. І банківський сектор України в цьому з регулятором солідарний.

Принциповість, послідовність, відкритість та прозорість діяльності регулятора, готовність у разі кризових ситуацій грамотно застосовувати монетарний інструментарій для нівелювання негативного впливу на фінансову систему України заслуговують на схвалення та підтримку.

НАБУ і далі плідно співпрацюватиме з Національним банком задля розвитку держави та підвищення добробуту громадян і сподівається, що Парламент нарешті прийме відставку Голови НБУ Валерії Гонтаревої та призначить на цю посаду кандидатуру від Президента, що значно посилить репутацію України на світовій арені та дасть змогу активізувати перебіг реформ у фінансовому секторі.