Національний банк надав можливість банкам враховувати у складі високоліквідних активів залишки на НОСТРО рахунках в іноземній валюті в інших банках України

Національний банк надав можливість банкам враховувати у складі високоліквідних активів залишки на НОСТРО рахунках в  іноземній валюті в інших банках України

Національний банк України підтримав ініціативу НАБУ та прийняв рішення надати банкам можливість тимчасово ( до 01.01.2021р.) враховувати у складі високоліквідних активів для розрахунку коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR) залишків на НОСТРО рахунках в  іноземній валюті відкритих  в банках України, але за умови, що банк в якому відкрито коррахунок виконує норматив ліквідності.

Додатково НБУ повідомив, що з січня 2019 року розпочне публікацію інформації про дотримання LCR у розрізі банків, тобто банкам буде доступна інформація про виконання іншими банками нормативу LCR.

До цієї дати банки матимуть право включати до високоліквідних активів кошти на кореспондентських рахунках в іноземній валюті в інших банках України, без урахування інформації про дотримання такими банками LCR.

Раніше банки, які не мали відкритих кореспондентських рахунків в іноземній валюті в банках з інвестиційним класом не враховували  частину активів, які за своєю природою є високоліквідними для LCR. Це безперечно позитивне рішення для банків.