НБУ надав роз’яснення щодо практичного виконання вимог Закону № 2475

НБУ надав роз’яснення щодо практичного виконання вимог Закону № 2475

Національний банк України, відповідаючи на звернення Незалежної асоціації банків України, листом № 57-0009/51872 від 25.09.2018 р. надав роз’яснення щодо практичного виконання вимог Закону № 2475. НАБУ потребувала роз’яснень стосовно обов’язку банківської установи повідомляти органи державної виконавчої служби або приватних виконавців про відкриття / закриття рахунку фізичними особами, що передбачено статтею 621 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Так, у своїй відповіді Національний банк зазначив, що банки мають направляти повідомлення до виконавців про відкриття / закриття рахунків лише стосовно фізичних осіб, які мають заборгованість зі сплати аліментів та інформація щодо яких внесена до Єдиного реєстру боржників. При цьому, повідомлення про відкриття / закриття рахунків можуть подаватися банками у паперовому або електронному вигляді з використанням надійних засобів захисту. Окрім того, банківським установам не потрібно здійснювати перевірку та надсилати інформацію рахунків, які використовуються фізичними особами для здійснення підприємницької або незалежної професійної діяльності.

Докладніше з переліком питань, порушених у зверненні НАБУ та листом НБУ можна ознайомитись за посиланням: https://nabu.ua/ua/vdoskonalennya-zakonodavstva-v-chastini-sproshchennya.html

Нагадаємо, що 28 серпня цього року набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», № 2475-VIII (Закон № 2475).

Цим Законом, зосібна, доповнено Закон України «Про банки і банківську діяльність» (далі – Закон про банки) новою статтею 621, що встановлює обов’язок банків при відкритті / закритті рахунків фізичних осіб перевіряти наявність інформації про внесення відомостей про них до Єдиного реєстру боржників, а в разі наявності такої інформації повідомляти про це органи державної виконавчої служби або приватних виконавців у день відкриття / закриття рахунків.

Листом від 28.08.2018 р. НБУ рекомендував банкам надсилати повідомлення до органів державної виконавчої служби або приватних виконавців про відкриття / закриття рахунків фізичних осіб-боржників в довільній формі із зазначенням певного переліку обов’язкових реквізитів. Однак, у рамках реалізації положень Закону, у банківської спільноти виникла низка практичних питань, які були опрацьовані НАБУ та надані Національному банку.