Незалежна асоціація банків України є єдиним законним власником абревіатури НАБУ

Незалежна асоціація банків України є єдиним законним власником абревіатури НАБУ
Права на торговельну марку належать Незалежній асоціації банків України - НАБУ, яка отримала відповідне свідоцтво на знак для товарів та послуг ще 2013 році. Проте Національним антикорупційним бюро України з офіційним скороченим найменуванням «Національне бюро» активно використовується саме абревіатура НАБУ, що призводить до сплутування двох установ

Незалежна асоціація банків України створена ще у 2011 році, а в 2013 – офіційно зареєструвала скорочену назву і отримала відповідне свідоцтво за №169456.

Використання чужого найменування та торговельної марки визнається неправомірним не лише за законодавством про право інтелектуальної власності, а й за законодавством про захист економічної конкуренції. Окрім цього власник свідоцтва має виключне право забороняти його використання, якщо він на це згоди не давав.

«Наразі ми маємо дивну та химерну ситуацію, коли одна назва одночасно використовується двома установами. Проте використання абревіатури «НАБУ», на яку Асоціація має всі законні права, є прямим порушенням. Будь-яке посягання на права власника свідоцтв тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України. Тому ситуація, яка склалася, потребує термінового її вирішення. І надзвичайно важливо, щоб ми порозумілися і в подальшому дотримувалися і поважали право власності», - зауважив Голова Ради НАБУ Роман Шпек.

Доречно сказати, що до Незалежної асоціації банків неодноразово надходили запити від ЗМІ про стан досудового розслідування кримінальних проваджень. В свою чергу громадяни телефонують до асоціації банків з повідомленнями про злочини. Тобто використання двома установами однакової абревіатури призводить до дезінформації ЗМІ та громадськості, і нівелює ефективність та своєчасність роботи «Національного бюро».

З огляду на негативні наслідки, які може спричинити така плутанина, ми звертаємося до засобів масової інформації та громадськості з проханням проявляти більшу обачність у використанні абревіатури НАБУ.

Окрім цього, зважаючи на порушення інтелектуальних прав та прав на комерційне найменування, ми змушені вжити всіх передбачених законодавством України заходів для захисту своїх прав і законних інтересів. Тому Незалежна асоціація банків України звернулася до юридичної фірми GENTLS за захистом своїх законних прав у конфлікті з Національним антикорупційним бюро України.

Відомості з державного реєстру свідоцтв України на знаки для товарів та послуг може ознайомитись кожен за посиланням.