Новорічний подарунок від НБУ

Новорічний подарунок від НБУ

12 січня 2018 року під час проведення засідання Клубу головних бухгалтерів гості заходу були ознайомлені з приємною новиною від Національного банку України.

Так, відповідно до Постанови НБУ №1 від 12 січня 2018 року  у першому кварталі (по 31 березня включно) регулятор не застосовуватиме до банків заходів впливу за порушення ними вимог Інструкції № 368, постанови Правління №290 та Правил організації статистичної звітності, якщо такі порушення пов’язані з перекласифікацією і зміною оцінки фінансових інструментів відповідно до Міжнародного стандарту фінансової звітності 9 («Фінансові інструменти»).

 

З метою забезпечення поступового запровадження в бухгалтерському обліку банків МСФЗ 9   Комітетом з питань оподаткування та обліку НАБУ проводилася послідовна та кропітка робота спільно с Департаментом бухгалтерського обліку Нацбанку над новими нормативно-правовими документами. Вітчизняні банки доклали неабияких зусиль для перекласифікації  і зміни оцінки фінансових алгоритмів за кредитними портфелями та портфелями боргових інструментів корпоративного бізнесу. Налаштовуючи комп’ютерні системи за новими параметрами, фінустанови задіяли фахівців усіх підрозділів. До запровадження нового Плану рахунків, банківський сектор готувався протягом 2017 року, але фінустанови переймалися процесом одночасного переходу, який мав стати випробуванням для всієї банківської системи.

Крім того, кропітка робота зі створення механізмів та інструментів для побудови та застосування нових моделей оцінки очікуваних  ризиків за активними операціями з метою імплементації вимог МСФЗ 9 ще попереду.

 

Тому на спільних зустрічах спільноти з керівництвом НБУ, які відбувались в рамках дії  Комітету Асоціації протягом 2017 року, НАБУ від імені банкірів  неодноразово зверталась до регулятора з проханням взяти до уваги брак часу та труднощі, які виникають у процесі впровадження нових правил звітності та не застосовувати штрафні санкції до банків на певний час. Приємно, що Нацбанк дослухався до фінансистів.

 

З постановою Правління Національного банку України №1 від 12 січня 2018 року ви зможете ознайомитися за посиланням https://drive.google.com/open?id=1unv_dbWFCEISNlJ-SnENDxLHBOC32FoD-GNtRAj2wAw