Офіційна позиція Мінфіну щодо дивідендів

Офіційна позиція Мінфіну щодо дивідендів
26 вересня 2018 року Міністерство фінансів України оприлюднило офіційну позицію (лист № 11420-10-10/25191) щодо віднесення нарахування (виплати) дивідендів платником податку на прибуток на користь нерезидентів до операцій, що підпадають під визначення контрольованих.

У листі Мінфіну визначено, що виплата платником податку на прибуток дивідендів у грошовій формі на користь нерезидентів не впливає на об’єкт оподаткування податком на прибуток такого платника. Виходячи з цього, Міністерство фінансів вважає недоцільним визнання контрольованими операції з нарахування (виплати) дивідендів у грошовій формі платником податку на прибуток на користь нерезидентів.

Нагадуємо, що 05.07.2018 на Секторальній зустрічі членів Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС з представниками банківської спільноти НАБУ ініціювала розгляд цього питання.

Представники банків – члени НАБУ, наполягали на тому, що виплата дивідендів за своєю економічною суттю не є послугою з купівлі - продажу, не впливає на фінансовий результат, не потребує обґрунтування щодо трансфертної ціни з підготовкою відповідного пакету документів, тому не є контрольованою.

За Протоколом зустрічі було ухвалене рішення ініціювати розгляд питання застосування механізмів трансфертного ціноутворення до операцій виплати дивідендів на найближчому засіданні Робочої групи (ДФС) з вирішення проблемних питань, яка діє в рамках розгляду апеляцій.

А після визначення позиції фіскалів банкіри планували звернутися до Міністерства фінансів України щодо надання узагальнюючої податкової консультації з цього питання.

З офіційної позицією Мінфіну можна ознайомитися за посиланням:

https://nabu.ua/ua/aktualni-pitannya-po-zastosuvannyu-podatkovogo.html

 

НАБУ дякує фахівцям АТ «Креді Агріколь» за вчасну актуалізацію цього питання та активну професійну позицію в інтересах банківської спільноти.