«Ні в кого з 15 членів Ради Асоціації з цього приводу не виникло жодного питання. Ми цілковито задоволені роботою НАБУ під керівництвом Олени Коробкової, тому рішення прийняли без дискусій і одноголосно», - говорить голова Ради НАБУ Роман Шпек. Він додає, що за останні два роки завдяки активній позиції Асоціації, державними органами прийнято низку важливих рішень, постанов та розроблено не один десяток законопроектів, які допоможуть фінансовій системі вийти зі складної ситуації та генерувати економічне зростання країни.
Зокрема, прийнято закон про фінансову реструктуризацію (№3555), що допоможе оздоровити банківську систему. Цей закон важливий для корпоративного сектору, оскільки дає можливість підприємствам стати на ноги – відновити платоспроможність та зберегти робочі місця. Відповідно, банки зможуть зменшити кількість токсичних активів, а вивільнені кошти спрямувати на кредитування економіки. «Наразі головне прозоро сформувати наглядову раду і знайти фінансування, щоб запустити закладений в законі механізм реструктуризації. Окрім цього, необхідно прийняти законопроект №4021а, який регулює податкові аспекти», - окреслює завдання Олена Коробкова.
Також парламент підтримав законопроекти № 2506а «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», та № 2507а «Про виконавче провадження», до розробки яких долучалися експерти НАБУ. Закони стосуються комплексного реформування системи виконання судових рішень.
Вкрай важливим стало прийняття в першому читанні законопроекту № 3498 про регульовані ринки і деривативи. Закон потрібен для хеджування валютних ризиків, у тому числі й бізнесом. Як наслідок, учасники ринку отримають однакові правила діяльності, а також прозорі ціни на будь-які активи в майбутньому.
Завдяки НАБУ, після тривалого обговорення з НБУ та банкірами, вдалося переконати регулятор суттєво пом'якшити графік збільшення мінімального капіталу банків, що особливо важливо для малих та середніх банків. Тепер у них є більше часу, аби обрати максимально вірну для себе бізнес-модель та знайти кошти для нарощення свого статуного капіталу, що збільшує їхні шанси залишитися на банківському ринку.