Оприлюднено перелік банків-учасників валютної інтервенції шляхом запиту найкращого курсу у ІІІ кварталі 2018 року

Оприлюднено перелік банків-учасників валютної інтервенції шляхом запиту найкращого курсу у ІІІ кварталі 2018 року

Національний банк України затвердив перелік банків, які зможуть брати участь в інтервенціях НБУ за найкращим курсом, що здійснюватимуться шляхом запиту ціни на купівлю або продаж іноземної валюти у банків у ІІІ кварталі 2018 року (далі – інтервенція шляхом запиту найкращого курсу).

 

Згідно з критеріями відбору банків, у валютних інтервенціях шляхом запиту найкращого курсу можуть брати участь 20 установ, які за підсумками попереднього кварталу мали найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. Цей загальний рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному з трьох складових рейтингів, побудованих за трьома прозорими критеріями:

 

  • обсяг операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб’єктами ринку та Національним банком (питома вага місця в цьому рейтингу в обрахунку загального рейтингу становить 50%),
  • обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага місця в цьому рейтингу - 30%),
  • обсяг активів банку (питома вага місця в цьому рейтингу - 20%).

 

Відповідно до вказаних критеріїв, у IІІ кварталі 2018 року до переліку банків-учасників валютної інтервенції шляхом запиту найкращогокурсу було додано АТ "ПРОКРЕДИТ БАНК" і виключено ПАТ "КРЕДОБАНК".

 

Таким чином, у липні-вересні брати участь у таких інтервенціях зможуть наступні банки:

 

ПАТ "АЛЬФА-БАНК"

ПАТ "БАНК КРЕДИТ ДНІПРО"

ПАТ "КБ "ГЛОБУС"

ПАT "ІНГ Банк Україна"

АКБ "ІНДУСТРІАЛБАНК"

ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК"

АТ "ОТП БАНК"

АТ "Ощадбанк"

Акціонерний банк "Південний"

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"

АТ "ПРОКРЕДИТ БАНК"

ПАT "ПУМБ"

АТ "Райффайзен Банк Аваль"

ПАТ "СБЕРБАНК"

ПАТ "СІТІБАНК"

АТ "ТАСКОМБАНК"

АБ "УКРГАЗБАНК"

АТ "Укрексімбанк"

АТ "УкрСиббанк"

ПАТ "УКРСОЦБАНК

 

Нагадуємо, інтервенції шляхом запиту найкращого курсу були запроваджені відповідно до Стратегії валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки і проводяться з початку 2017 року.

 

У ІІ кварталі 2018 року Національний банк не купував валюту через інтервенції шляхом запиту найкращого курсу. Для цього впродовж квітня-червня використовувався функціонал Matching, за допомогою якого операції здійснювалися як у формі інтервенції за найкращим курсом, так і шляхом інтервенції за єдиним курсом.

 

З квітня 2018 року передбачено можливість проведення інтервенції за найкращим курсом двома шляхами. Перший – той, яким вона проводилися до цього, а саме – шляхом запиту щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти в суб’єктів ринку через торговельно-інформаційні системи та укладення угод із суб’єктом ринку, який запропонував цю ціну. Другий – шляхом вибору найкращої ціни купівлі/продажу іноземної валюти з наявних в торговельно-інформаційних системах котирувань суб’єктів ринку, та укладення угод із суб’єктом ринку, який запропонував цю ціну (тобто через Matching – новий функціонал для укладання угод в торговельно-інформаційних системах).

Якщо у першому випадку з огляду на технічні особливості інших функціоналів у інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу можуть брати участь лише 20 установ, то у випадку проведення інтервенції за найкращим курсом через Matching взяти у ній участь можуть всі банки, що користуються новим фунціоналом.

Перелік банків для здійснення інтервенцій у формі запиту за найкращим курсом у попередньому кварталі.