Ощадбанк, Краматорська міська рада та Visa впроваджують систему безконтактної оплати проїзду в громадському транспорті

Ощадбанк, Краматорська міська рада та Visa впроваджують систему безконтактної оплати проїзду в громадському транспорті

26 червня 2018 року –  Ощадбанк, компанія Visa та Краматорська міська рада підписали меморандум про стратегічну співпрацю, спрямовану на розробку та впровадження «розумних» платіжних рішень у транспортній інфраструктурі міста.

Сторони розпочинають реалізацію пілотного проекту «Електронний квиток», згідно з яким передбачено оснащення всіх міських тролейбусів та автобусів мобільними валідаторами для здійснення безконтактних оплат. Мешканці та гості Краматорська зможуть сплачувати за проїзд безконтактними платіжними картками будь-якого банку та NFC-пристроями на мобільних валідаторах у кондуктора або водія. Розраховуватись за проїзд безготівково буде можливо і муніципальною карткою зі спеціальним додатком, і транспортною карткою. Обробку платежів забезпечуватиме Ощадбанк, який виступає екваєром проекту.

«Перш за все хочу подякувати нашим партнерам за плідну співпрацю, завдяки якій стало можливим втілення в життя проекту безготівкової оплати проїзду. За два останні роки ми зробили чималий внесок у розвиток транспортної інфраструктури міста: це нові, сучасні та комфортні машини – 14 тролейбусів та 16 автобусів, нові маршрути руху комунального транспорту. Ця робота, безумовно, буде продовжуватись й надалі. Сьогодні новітні технології сприяють максимально зручному та комфортному отриманню послуг. Ми прагнемо запроваджувати в своєму місті найкращі практики, одна з яких – безготівкова оплата проїзду. Відтепер мешканці та гості міста зможуть сплачувати за проїзд за допомогою безконтактних банківських карток. Вже протягом кількох місяців валідаторами будуть обладнані всі комунальні тролейбуси та автобуси. В подальшому – весь міський пасажирський транспорт. Ми впевнені, що такі нововведення – необхідний та дочасний крок у розвитку транспортної інфраструктури міста», – заявив краматорський міський голова Андрій Панков.

«Ощадбанк та Краматорськ вже мають вибудоване довготривале партнерство. Сьогодні ми поглиблюємо співпрацю і розпочинаємо пілотний проект «Електронний квиток». Місто активно відновлює транспортну інфраструктуру, і безконтактна оплата проїзду має стати її невід’ємною частиною. Також заплановано запуск муніципальної картки краматорчанина. Впевнений у тому, що ця картка стане для мешканців міста не лише зручним платіжним інструментом, а й помічником, порадником, звичним атрибутом життя. Варто наголосити, що близько тридцяти тисяч жителів міста зможуть отримувати з її допомогою соціальні виплати. Ми плануємо рухатись далі в поширенні проекту «Електронний квиток» – від міста до міста, від українця до українця. Підкреслюємо, що Ощадбанк – єдина українська банківська установа, яка продовжує дбати про мешканців територій уздовж лінії розмежування на сході країни. Щоденна робота наших колег у прифронтових відділеннях, мобільних підрозділах, у тому числі на базі КрАЗів, у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, в гуманітарно-логістичному центрі, – це наші принципи й життєві цінності в дії. Ощадбанк підтримує відновлення та розвиток регіону», – зауважив заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн.

«Безконтактні платежі в громадському транспорті не лише сприяють зручності пасажирів, але й допомагають поступовому переходу від готівки до електронних платежів у масштабах країни, адже громадський транспорт є одним з наймасовіших каналів впровадження сучасних способів оплати. Більш того, однією з головних переваг таких платежів є швидкість здійснення трансакцій та можливість аналізувати та контролювати витрати міста на перевезення громадян. Нас дуже тішить той факт, що такі інноваційні проекти вперше в країні стартують в регіонах. Ми вже успішно реалізували аналогічні проекти в інших містах – Тернополі та Житомирі, на стадії запуску – Чернівці та Миколаїв. Бачимо, що технологія безконтактної оплати користується попитом серед містян, кількість операцій постійно зростає. Тож сподіваємось, що краматорчани активно користуватимуться цією можливістю», – зазначив в.о. глави регіону СНД і Південно-Східної Європи Visa Дмитро Крепак.

Прес-служба Ощадбанку