Ощадбанк та USAID об'єднали зусилля для підтримки нового оптового ринку електричної енергії

Ощадбанк та USAID Проект енергетичної безпеки підписали Меморандум про взаєморозуміння з метою співпраці для посилення енергетичної безпеки України шляхом сприяння запуску нової моделі оптового ринку електроенергії, запланованого на 1 липня п.р.

USAID Проект енергетичної безпеки надаватиме підтримку Ощадбанку як уповноваженому банку на початкових етапах роботи нового оптового ринку електроенергії з метою створення комплексної системи фінансових гарантій для учасників ринку в сегменті укладення двосторонніх договорів, функціонування ринку "добу наперед", внутрішньодобового та балансуючого ринків.

Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку, прокоментував: "Ця подія є знаковою, адже енергетичний напрям для банку залишається пріоритетним. Ми маємо унікальну компетенцію в цій сфері. Розуміємося з енергетиками з півслова, а головне – усвідомлюємо спільну відповідальність перед країною і громадянами. Наша спільна мета – попри виклики й зміни досягти синергії заради зростання. Ефективна енергосистема та надійна банківська система – це основа здорової та конкурентоспроможної економіки та незалежної країни. Наше партнерство з USAID Проектом енергетичної безпеки допоможе покращити умови для впровадження реформ в енергетичному секторі, виконання Україною міжнародних зобов'язань та посилення її енергетичної безпеки”.

Шукру Богут, старший радник USAID з питань енергетики, зауважив: "Співпраця між USAID Проектом енергетичної безпеки та Ощадбанком є важливим кроком на шляху становлення конкурентного оптового ринку електроенергії. Ощадбанк допоможе зменшити ризики неплатежів з боку учасників оптового ринку та підвищити ліквідність, що є вирішальними факторами ефективного функціонування ринку. Конкурентний ринок сприятиме забезпеченню населення доступною, надійною, сталою та безпечною енергією”.

Довідка:

USAID Проект енергетичної безпеки має на меті сприяти посиленню енергетичної безпеки України шляхом вдосконалення нормативно-правового середовища енергетичного сектора, підвищення надійності енергопостачання та розвитку механізмів конкурентного ринку. USAID Проект енергетичної безпеки підтримує основних учасників енергетичного ринку та Уряд України з метою:

  • забезпечення безпечного, надійного та стійкого постачання енергії громадянам України за доступною ціною;
  • сприяння інтеграції України до енергетичних ринків Європейського Союзу шляхом надання допомоги ключовим урядовим інституціям у дотриманні норм енергетичного законодавства ЄС;
  • підвищення енергетичної безпеки через запровадження конкурентних ринків;
  • збільшення обсягів виробництва енергії шляхом заохочення інвестицій приватного сектора та підтримки виробництва енергії з відновлюваних джерел.

Ощадбанк 15 років є уповноваженим банком з  обслуговування енергетичного сектора – він обслуговує поточні рахунки учасників ринку електричної енергії зі спеціальним режимом використання. Одна з функцій Ощадбанку в цьому сегменті ринку –  кредитна підтримка енергетичного сектора. Ощадбанк – провідний український державний банк із найбільш розгалуженою мережею установ. Працює у всіх фінансових секторах. Серед його клієнтів підприємства малого і середнього бізнесу, а також найбільші компанії України. Він першим з державних банків розпочав впровадження стратегії розвитку. Має закріплену законом державну гарантію повного збереження грошових коштів громадян, довірених банку.