Ощадбанк та Western NIS Enterprise Fund продовжують кредитування соціальних підприємств за безпрецедентно низькими ставками

Кредити в рамках інноваційної програми «Соціальне підприємництво» надаються за ставками від 5% до 10% річних

Цього разу соціальний кредит отримало ПОГ «Дніпровське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих». Тут працюють 68 людей з порушеннями зору та іншими формами інвалідності. Підприємство спеціалізується на виробництві обладнання для рухомого складу Укрзалізниці, а також на будівельній продукції.

Отримані в Ощадбанку за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund кошти сприятимуть збільшенню обсягів виробництва і зміцненню ринкових позицій підприємства за обсягом виробництва. Відтак, стабільно виплачуватиметься заробітна плата, створюватимуться нові робочі місця для працевлаштування людей з порушеннями здоров'я та вимушених переселенців.

«Ми підтримуємо соціально відповідальний бізнес. Така допомога сьогодні вкрай необхідна підприємцям, які перерозподіляють отриманий прибуток на розв'язання гострих соціальних проблем. Вони поліпшують життя багатьох людей, які потребують нашої підтримки», – зазначив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

«Для нашого фонду важливо знаходити такі підприємства, які за допомогою доступних фінансових ресурсів зможуть вирішувати проблеми вразливих груп населення в більшому масштабі, демонструючи при цьому життєздатність і прибутковість. Дніпровське УВП УТОС якнайкраще це ілюструє», - повідомив керівник Програми соціального інвестування Western NIS Enterprise Fund Василь Назарук.

«Ця програма – реальний прорив для України в напрямі підтримки соціальних підприємств. Вона дає нашим співробітникам настільки необхідну сьогодні впевненість у завтрашньому дні і стабільність», – відзначив директор ПОГ «Дніпровське УВП «УТОС» Сергій Кіт.

Програма «Соціальне підприємництво» надає можливість підприємствам малого бізнесу, які в рамках своєї діяльності забезпечують реалізацію соціальних проектів та ініціатив або вирішують певні соціальні проблеми незахищених верств населення, отримати кредит у національній валюті за економічно привабливими ставками. Перевага надається проектам на підтримку перш за все громадян України, що потерпіли від конфлікту на сході країни, у т.ч. вимушених переселенців з південних та східних регіонів, людей з інвалідністю, малозабезпечених жінок та представників інших незахищених соціальних груп. Соціальні бізнес-плани для отримання фінансування можна надсилати на електронні адреси: vnazaruk@wnisef.org, MSMB.00@oschadbank.ua.

Ощадбанк - провідний український банк із найбільш розгалуженою мережею установ. Банк працює у всіх фінансових секторах. Серед його клієнтів підприємства малого і середнього бізнесу, а також найбільші компанії України. Ощадбанк першим з державних банків розпочав впровадження Стратегії розвитку. Ощадбанк має закріплену законом державну гарантію повного збереження грошових коштів громадян, довірених банку. Ліцензія НБУ №148 від 05.10.2011 р. Контакт-центр: 0800210800 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів по території України).

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн. дол. США, заснований за допомогою уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 20 років досвіду успішного інвестування в підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом фонд інвестував 168 млн. дол. США у 118 компаній (приблизно 25 000 працівників) та зробив можливим залучення 1,4 млрд. дол. США в компанії України та Молдови.

Починаючи з 2015 року фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму 35 млн. дол. США. Основними аспектами програми є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF забезпечує фінансування інноваційних високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей. www.wnisef.org.