Ощадбанк відстояв у Верховному суді України заставу вартістю 100 млн. грн.

1 лютого 2017 року Верховний суд України повністю задовольнив заяву Ощадбанку про перегляд постанови Вищого господарського суду України від 06.07.2016 по справі №910/8438/15-г, скасував усі раніше ухвалені судові рішення та припинив провадження у справі

Використовуючи неправосудні судові рішення у вказаній справі, колишні власники Брокбізнесбанку намагались вивести з-під іпотеки Ощадбанку будівлю, розташовану по вул. Саксаганського, 115а в місті Києві, вартістю 100 мільйонів гривень! Зокрема йдеться про те, що фізична особа, пов'язана з боржником, яка навіть не була засновником юридичної особи – іпотекодавця, намагалась в судовому порядку визнати недійсним рішення загальних зборів іпотекодавця про передавання будівлі в іпотеку держбанку. Як це не дивно, господарські суди трьох інстанцій всупереч прямим приписам законодавства та правовим позиціям вищих судових інстанцій стали на бік пов'язаної з колишніми власниками фізособи, що могло призвести до збитків для держбанку на 100 млн. грн.

«Ця принципово важлива справа розглядалась судами всіх інстанцій з квітня 2015 року. Команда судових юристів Ощадбанку майже два роки наполегливо працювала заради захисту інтересів не лише державного банку, а й усього банківського сектора. Адже інакше негативний для Ощаду результат міг у подальшому стати судовим прецедентом – загрозою для сталого функціонування інституту забезпечення за кредитними операціями в цілому, – відзначив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний. – Ощадбанк нарешті здобув перемогу у Верховному Суді України. Рішення остаточне. Для банку ця дворічна боротьба є ще одним підтвердженням того, що судова реформа – питання номер один порядку денного в країні».