Ощадбанк виявив шахрайський сайт-клон

Ощадбанк виявив шахрайський сайт-клон

Ощадбанк попереджає про виявлення шахрайського фішингового сайту, який майже повністю дублює офіційний сайт Ощадбанку.

 

Звертаємо увагу на головну відмінність, за якою одразу можна відрізнити офіційний сайт Ощадбанку від шахрайського:

 

адреса офіційного сайту Ощадбанку https://www.oschadbank.ua,

адреса шахрайського сайту – oschadbk.com.

 

Попереджаємо, що Ощадбанк не має жодного стосунку до сайту oschadbk.com чи розміщеної на ньому шахрайської копії онлайн-банкінгу https://online.oschadbk.com/nfs/index.php.

 

Ощадбанк вже звернувся до Департаменту кіберполіції та Служби безпеки України для блокування вказаного сайту та проінформував Національний банк. Як зазвичай виявляється в подібних випадках, хостинг шахрайського сайту знаходиться за кордоном, тому для його закриття, можливо, знадобиться певний час.

 

Нагадуємо: щоб убезпечитись від шахраїв, потрібно користуватись сайтами, адреса яких починається з https://. Реєстрація сайту повинна бути на національному домені .UA.

 

Довідка. Як легко розпізнати фішинговий сайт – інфографіка від Асоциації ЕМА https://ema.com.ua/lifehack-how-to-detect-phishing-site

 

Фішинговий сайт — шахрайський веб-ресурс, який виманює реквізити платіжних карток під виглядом надання послуг, що не існують (наприклад, поповнення мобільного рахунку, перекази з картки на картку), або веб-ресурс організації, якій користувач довіряє (наприклад, клон інтернет-банку), що має на меті збір реквізитів платіжних карток для подальшої крадіжки грошових коштів з рахунків держателів платіжних карток.

 

Прес-служба Ощадбанку