OTP Bank розширює свою присутність у Сербії

Представник міжнародної фінансової групи OTPGroup у Сербії – OTP banka Serbia – набуває статусу одного з найзначніших банків цієї країни шляхом придбання іншого крупного гравця - Vojvodjanska banka (учасник групи National Bank of Greece, NBG Group)

Національний банк Греції (National Bank of Greece) підписав угоду з OTP banka Serbia про продаж 100% власності на свою сербську «доньку» - Vojvodjanska banka. В результаті даного придбання OTP banka Serbia стане 7-м найбільшим учасником ринку країни із ринковою часткою 5,7%.

Окрім банківської установи Vojvodjanska banka, OTP Group набуває у власність також інші активи NBG Group у Сербії, зокрема, лізингову компанію NBG Leasing. Вартість придбання, яку OTP banka Serbia сплатить після закриття угоди, становить 125 мільйонів євро.

«За останні роки наш дочірній банк OTP banka Serbia демонстрував безперервне зростання, і, відповідно до наших очікувань, ця позитивна тенденція буде продовжена, в тому числі, завдяки даному придбанню», - відзначив Ласло Вольф (Laszlo Wolf), заступник голови правління OTP Bank Plc. «Наша стратегічна мета – збільшувати нашу частку ринку у країнах присутності. Це вже третє придбання банку за останні місяці після укладених угод у Хорватії та Румунії. Ми будемо і надалі уважно стежити за можливостями розширення, оскільки ми прагнемо посилити нашу присутність у регіоні», - додав пан Вольф.

Очікується, що фінансове закриття угоди буде завершено до кінця 2017 року. OTP banka Serbia та Vojvodjanska banka докладуть усіх зусиль для забезпечення плавної та ефективної інтеграції фінансових установ.

Нагадаємо, голова наглядової ради українського АТ «ОТП Банк» Золтан Майор, перебуваючи в Україні в квітні 2017 року, повідомив аналогічний сигнал і для українського ринку. Спілкуючись із журналістами, пан Майор відзначив: «Ми дуже стабільна і міцна банківська група, нехай не найбільша, але стабільна. Ми єдиний банк в Європі, у якого ціни на акції зросли після кризи. У нас є надлишковий капітал, і ми шукаємо можливості для інвестування цього капіталу».

Згідно з даними фінансового звіту за МСФЗ за підсумками другого кварталу 2017 року АТ «ОТП Банк» продовжив вести прибуткову операційну діяльність, наростивши прибуток з початку року до 344,9 млн грн. Активи ОТП Банку за підсумками 2-го кварталу склали 25,5 млрд грн. Регулятивний капітал ОТП Банку склав 2,7 млрд грн (за нормативної вимоги не менше 120 млн грн). Показник поточної ліквідності банку склав 69,13%, значно перевищивши норматив, встановлений НБУ (40%).