Парламент прийняв Закони, направлені на боротьбу з COVID-19: зміни, які торкнуться банків

Парламент прийняв Закони, направлені на боротьбу з COVID-19: зміни, які торкнуться банків

НАБУ інформує, що сьогодні, 17 березня 2020 року, в ході ранкового засідання Верховної Ради України було прийнято низку законів, направлених на запобігання COVID-19:


1. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) (на етапі законопроекту № 3219 від 16.03.2020):

Серед іншого, Законом передбачено зміни:

  1. до КУАП та ККУ, якими посилено відповідальність за порушення правил карантину та санітарних норм і правил щодо запобігання інфекційним захворюванням;
  2. до ЗУ «Про торгово-промислові палати в Україні», згідно яких карантин віднесено до форс-мажорних обставин;
  3. Кодексу законів про працю – на період карантину термін перебування у відпустці без збереження заробітної не включається у загальний строк, тобто може бути більше ніж 15 днів.


Крім того, доручено КМУ у дводенний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити прийняття нормативно-правових актів та подання на розгляд Верховної Ради України законопроектів у тому числі щодо призупинення обов'язку виконання основного зобов’язання, виконання якого забезпечене іпотекою, та недопущення звернення стягнення на предмет іпотеки на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

2. Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)" (на етапі законопроекту № 3220 від 16.03.2020).

Серед іншого, Законом передбачено доповнення Розділу IV "Перехідні положення" Закону України про споживче кредитування пунктом 6, відповідно до якого:

  1. споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит;
  2. забороняється збільшення процентів за користування кредитом з причин, інших ніж передбачені частиною четвертою статті 1056-1 Цивільного кодексу України у період з 01 березня 2020 року по 31 травня 2020 року зобов’язань за договором про споживчий кредит.


Очікується, що Закони будуть найближчим часом підписані Президентом України.