Поліпшення якості корпоративного управління в банківській сфері

Поліпшення якості корпоративного управління в банківській сфері

Сьогодні система корпоративного управління в Україні переживає серйозну реформу, яка спрямована на поліпшення якості управління в компаніях і посилення захисту інтересів інвесторів.

Особливе місце в цих змінах відведено банкам, специфіка діяльності та висока соціальна значимість яких вимагає особливих у порівнянні з іншими акціонерними товариствами підходів.

Зокрема, нещодавні зміни у корпоративному законодавстві поставили перед банками багато практичних питань, які були обговорені в НАБУ під час круглого столу на тему "Управління в банках по-новому: детально про закон № 2210-VIII"

До обговорення питання банківської діяльності в новостворених умовах організатори заходу юридична фірма EVRIS.LAW та Незалежна асоціація банків України залучили експертів з боку НБУ, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України і представника EY.

Під час дискусії юристи поділилися аналізом закону та своїм баченням щодо організації та проведення річних зборів акціонерів, правил розкриття інформації емітентами, розповіли про формування органів банку та звернули увагу на нове регулювання акціонерних товариств – як публічних, так і приватних.

Учасники заходу звернули увагу, що на банки розповсюджуватимуться вимоги з розкриття інформації і корпоративного управління, як на публічні компанії, незалежно від обраного ними типу. 

За підсумками заходу партнер НАБУ компанія EVRIS.LAW розробила довідкові матеріали та рекомендації, які доступні за посиланням:

https://nabu.ua/images/uploaded/sys_media_arc/arc_1813c9d3b549817bab9560f6dd7b8964.zip?admin=true