Приєднання банків до сервісу MacroFin 9 IFRS

В четвер 14 грудня 2017 року у НАБУ було проведено засідання Клубу головних бухгалтерів, на якому представники презентували   MacroFin 9 IFRS.


За допомогою сервісу, банки отримують можливість проведення тестових розрахунків PD за фінансовими інструментами у відповідності до МСФЗ 9, що дає можливість банкам використати цей сервіс для тестування власних моделей, альтернативних/порівняльних розрахунків тощо.


В результаті такої співпраці, банки отримали:

  • можливість проведення прогнозування ймовірності дефолту з урахуванням впливу макроекономічних факторів;
  • алгоритм розрахунку резервів за фінансовими інструментами у відповідності до МСФЗ 9 з модельним прикладом в Excel;  
  • документацію щодо тестових розрахунків (інструкцію та методику).

 

 «Долучення Незалежної асоціації банків України  до цього процесу є суттєвою допомогою банкам України, які не мають значних матеріальних та методологічної ресурсів, визначитись з підходами до впровадження МСФЗ 9 з у найкоротший термін та відносно малими витратами», - зазначає Андрій Подеряко, керівник проекту MacroFin 9 у своєму листі до Асоціації.


Нагадаємо:
за результатами  реалізації цього проекту для здійснення тестових розрахунків до сервісу підключено 7 банків, а саме:  ПАТ "Банк Восток", ПАТ "КРЕДИТ ДНІПРО", ПАТ "ДІВІ БАНК", АКБ "ІНДУСТРІАЛБАНК", ПАТ КБ ГЛОБУС, ПАТ АКБ "АРКАДА", ПАТ "КРИСТАЛБАНК".