№ 3846 від 14.07.2020 Проєкт Закону «Про внесення доповнень до Закону України «Про споживче кредитування» (щодо заборони нарахування та стягнення неустойки за кредитами, наданими в іноземній валюті)»

Зміст питання:Запропоновані у законопроекті доповнення вносяться до пункту 6 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про споживче кредитування», дія якого поширюється на всі договори про споживчий кредит.


Попередній аналіз законопроекту дозволяє зробити висновок, що ініціатива нівелює інститут забезпечення виконання зобов’язань в частині можливості застосування неустойки (пені, штрафу) у разі порушення договірних умов. А також веде до колізій, адже пункт 6 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, який змінюється законопроектом, стосується звільнення споживача від відповідальності за прострочення виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит на час дії карантину внаслідок COVID-19.


Крім того, законопроект передбачає перерахунок заборгованості за кредитами, за якими судами вже ухвалені рішення, що набрали законної сили та перебувають на виконанні.
Статус:


опрацьовується Комітетом
Позиція Комітету:
Відповіді держорганів: