Закон України "Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)" (реєстр. № 3322)

Суть питання: 


Визначено особливості процедури банкрутства в умовах карантину. Одночасно, передбачено заборону на відкриття справ про банкрутство за заявою кредиторів (за вимогами до боржника, що виникли з 01 лютого 2020 року) у період дії карантину та протягом 90 днів з дня його скасування; безумовне продовження усіх строків в процедурах банкрутства в період карантину (у т.ч. строків дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, строків оголошення про проведення аукціонів, строків розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації і погашення боргів).

 
 
Стан опрацювання: 

на етапі розгляду проекту ВРУ - внесення поправок до другого читання (враховано частково), звернення до ВРУ, ОПУ із позицією банківського співтовариства. Після прийняття Закону - розробка проекту змін щодо норм, які необгрунтовано погіршують правове становище кредиторів у процедурі банкрутства.