№ 4333 від 06.11.2020 Проєкт Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконне виселення з житла»

Короткий зміст:

З огляду на пропоноване у законопроекті посилення відповідальності за незаконне виселення з житла, вбачається об’єктивно необхідним забезпечити повноту і чіткість законодавчого регулювання. З цією метою та для дотримання принципу правової визначеності, Комітет пропонує у законопроекті у змінах до статті 162 «Порушення недоторканності житла» Кримінального кодексу України (далі – ККУ) диспозицію частини першої викласти у такій редакції: «1. Незаконне проникнення до житла чи до іншого володіння особи, незаконне проведення в них огляду чи обшуку або вчинення інших незаконних дій, що порушують недоторканність житла громадян,-». Тобто, чітко визначити, що кримінально караними є дії, що порушують недоторканість житла, якщо вони є незаконними.

Адже об’єктивна сторона складу злочину, що пропонується у законопроекті, полягає саме у незаконному (тобто, очевидно і завчасно відомому) діянню (виселенню з житла) без відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, або ж на підставі сфальсифікованих документів, що є самостійним складом інших злочинів, передбачених ККУ. Водночас, визначення «інші дії, що порушують недоторканість житла», що міститься у законопроекті, допускає суб’єктивне та розмите розуміння цього поняття і тому потребує уточнення.


Статус:

опрацьований Комітетом, пропозиції внесені до ВРУ


Позиція Комітету:

21.10.2021