Прокуратура замовила економічну експертизу угод компанії Investment Capital Ukraine

Прокуратура замовила економічну експертизу угод компанії Investment Capital Ukraine

Розслідування щодо можливої ​​причетності компанії Investment Capital Ukraine (ICU) до виведення з України коштів ще триває, повідомив заступник генерального прокурора України Євген Єнін.

“Більше року тому ми допитали керівника цієї компанії, ми взяли під сумнів документи, що підтверджують легальність коштів і фінансових угод. Через це ми більше двох місяців тому відправили запит для проведення економічної експертизи в одну з судових експертних установ України. Зараз експертиза триває”, – сказав Є.Єнін.

Заступник генпрокурора додав, що діяльність посадових осіб як цієї компанії, так і державних банків і Нацбанку України є предметом низки інших кримінальних проваджень, що здійснюються в Генпрокуратурі і НАБУ.

Як зазначив Є.Єнін, вироку Краматорського суду передувало близько 30 інших вироків. Таким чином, до кримінальної відповідальності притягнуто понад 20 фізичних осіб. Серед них, як зазначив заступник генерального прокурора, є і чиновники вищого рівня, наприклад, заступники глав міністерств при Вікторі Януковичі.

Заступник генпрокурора також повідомив, що конфісковані кошти вже вісім місяців перебувають у державній казні і можуть витрачатися на потреби країни.

“У липні минулого року парламент України одноголосно проголосував за цільове використання цих коштів на соціальні проекти, наприклад, будівництво доріг, медицину, освіту і забезпечення обороноздатності країни”, – уточнив Є.Єнін.

Джерело: https://news.finance.ua/ua/news/-/418426/prokuratura-zamovyla-ekonomichnu-ekspertyzu-ugod-kompaniyi-investment-capital-ukraine

#новиниринкуНАБУ #фінанси #економікаУкраїни #економіка #незалежнаасоціаціябанківукраїни #шпек #коробкова #мінфін #НБУ #прес-центрНАБУ #асоціаціяНАБУ