Провідні асоціації фінансового сектору об'єдналися для розвитку відкритого банкінгу в Україні

Незалежна асоціація банків України, Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній, Асоціація фінансових інституцій, Асоціація «Страховий бізнес», Всеукраїнська Асоціація кредитних спілок підписали меморандум «Про взаємодію, співпрацю та публічний діалог у межах робочої платформи у сфері відкритого банкінгу «Ukrainian Open Banking API Hub».

Чому це важливо?

Україна ставить за мету цифровізувати фінринок і зробити його доступним для всіх учасників.

Щоб підтримати цю ініціативу, провідні асоціації фінансового сектору об’єднали зусилля, аби допомагати налагодити ефективний державно-приватний діалог для підготовки пропозицій щодо удосконалення законодавства з питань відкритого банкінгу та платіжних послуг.

Така співпраця сприятиме швидкій реалізації законодавчих і регулятивних реформ, які можуть зробити ринок більш доступним і прозорим.

«Попереду – шлях розроблення й стандартизації відкритих АРІ, адаптації внутрішніх процесів, формування кращих практик, – зазначила Олена Коробкова, виконавча директорка НАБУ. – Відкритий банкінг змінить самі принципи роботи на фінансовому ринку та відкриє нові можливості для українських споживачів і фінтех-компаній. Приміром, п’ять років тому мультифункціональні сервіси доставки продуктів чи їжі в Україні ще майже не працювали. Сьогодні це вже нормальне явище. Адже тепер можна вибрати все необхідне з різних закладів, не виходячи з дому. Зручно, економія часу, а з урахуванням спеціальних пропозицій - ще й економія грошей. Із відкритим банкінгом ми отримаємо схожий сервіс, але у сфері фінансових послуг».