Пройшов чотирьохденний семінар «Управління NPL» під егідою НАБУ

Пройшов чотирьохденний семінар «Управління NPL» під егідою НАБУ

Незалежна Асоціація банків України (НАБУ) спільно з міжнародною корпорацією при Світовому банку IFC з 21 по 24 листопада 2017 року провела форум «Управління NPL». Курс був розроблений для того, щоб розширити знання фахівців та посилити практичні навички, пов'язані з вирішенням окремих проблемних позик.

Форум призначений для керівників фінансових установ, відповідальних за бізнес-підрозділи для корпоративних, малих та роздрібних бізнесів, підрозділів по роботі з проблемними кредитами, старшого персоналу оперативного рівня, відповідального за виявлення, оцінку, моніторинг, управління та вирішення проблемних позик.

Міжнародна фінансова корпорація при Світовому банку IFC запросила компанію GBRW Learning задля розробки та реалізації програми. Тренером була пані Джанет Геддес (консультант з розвитку із 14-річним досвідом роботи). Програма фінансувалася за кошт Міністерства фінансів Люксембургу та Швейцарського державного секретаріату з економічних питань.

Після закінчення програми учасники навчилися:

  • створювати, структурувати та комплектувати підрозділ по роботі з проблемними кредитами в фінустановах, навантаження на роботу персоналу та системи для передачі кредитів від вихідного підрозділу по роботі з проблемними кредитами та в межах цього підрозділу;
  • планувати та втілювати у життя бізнес-стратегії, ризикові апетити, а також розглянули політику та процедуру банків, які впливають на якість портфелю;
  • визначити симптоми, причини проблемної позики та класифікувати їх як зовнішні, внутрішні або кредитні;
  • розробляти план дій, який покращує позицію фінустанов;
  • основам реструктуризації кредитів.


Під час першого дня учасники розглянули умови і концепції управління проблемними кредитами; інституційні перспективи управління проблемними кредитами та початкові етапи та оцінки. В другий день обговорили аналіз управління позичальником, фінансові показники і рух грошових коштів. У третій та четвертий дні, закріпили знання щодо процесу прийняття рішень та розробили план дій, який покращує позицію фінустанов.

Учасникам, котрі пройшли повний курс, було видано сертифікат з проходження форуму.

Нагадаємо: форум включав у себе презентації, групові обговорення а також був підкріплений тематичними дослідженнями.