ПУМБ достроково виконав усі зобов’язання перед регулятором щодо зменшення заборгованості пов’язаних осіб

ПУМБ достроково виконав план заходів щодо приведення нормативу Н9 у відповідність до вимог регулятора. Це стало можливим за рахунок  зменшення кредитної заборгованості окремих компаній SCM на більш ніж 73 млн доларів США.

Наразі фактичне значення нормативу з кредитування пов'язаних осіб в ПУМБ становить 10,9% при нормативному значенні Нацбанку не більше 25%.  Таким чином, сьогодні ПУМБ виконує всі нормативи, встановлені  регулятором.

«Як системоутворюючий та найбільший український банк з приватним капіталом ми усвідомлюємо свою відповідальність як перед нашими клієнтами, так і перед банківською системою України. Дострокове входження в норматив Н9 та виконання банком всіх нормативів Нацбанку свідчить про стабільність бізнес-моделі ПУМБ, яка  пройшла випробування декількома кризами та вкотре підтвердила свою ефективність. Сьогодні наш банк як ніколи готовий до зовнішніх викликів», - підкреслив Сергій Черненко, голова правління ПУМБ.

ПУМБ успішно пройшов стрес-тестування Нацбанку у 2019 р. та перший етап оцінки стійкості банку у 2020 році.  Згідно з новою методологією НБУ  ПУМБ був визнаний системоутворюючим банком, що накладає на банк додаткові зобов'язання, зокрема щодо забезпечення безперебійної діяльності та виконання всіх зобов'язань перед клієнтами.

Нагадаємо, що з 2016 р. банк здійснював поступове зменшення нормативу Н9, відповідно до узгодженого з Нацбанком планом заходів зі строком виконання 01.01.2021 р.