РА «Експерт-Рейтинг» підтвердило кредитний рейтинг УКРГАЗБАНКУ

РА «Експерт-Рейтинг» підтвердило кредитний рейтинг УКРГАЗБАНКУ

Рейтинговий комітет РА «Експерт-Рейтинг» прийняв рішення про оновлення кредитного рейтингу УКРГАЗБАНКУ за національною шкалою на рівні uaAА+. Позичальник з рейтингом uaAА+ характеризується дуже високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками.

Експерти агентства зазначили, що за весь період спостережень норматив регулятивного капіталу Банку показував стабільну тенденцію до поступального зростання. З січня 2015 року по 1 червня 2018 року (Н1) УКРГАЗБАНКУ виріс на 32,15%.

Крім того, норматив адекватності регулятивного капіталу Банку (Н2) станом на 1 червня 2018 року складав 14,25% при граничному значенні, встановленому НБУ на рівні 10%. Таким чином, УКРГАЗБАНК сформував запас до нормативу у розмірі 4,25 п.п. Починаючи з 3 липня 2017 року динаміка Н2 Банку була стабілізована і норматив жодного разу не опускався нижче 12,3%.

Також Рейтинговий комітет відзначив якість кредитного портфеля УКРГАЗБАНКУ – частка NPL у кредитах Банку більш ніж в 2 рази краща за середній показник платоспроможних банків України.

Аналітики як і раніше позитивно оцінюють наявність в УКРГАЗБАНКУ хорошого запасу ліквідності по відношенню до граничного значення нормативів, встановленим НБУ.

За висновками Рейтингового комітету, УКРГАЗБАНК перейшов до практики прибуткової роботи на регулярній основі: протягом останніх 11 кварталів Банк показував наявність прибутку. 2017 рік УКРГАЗБАНК закінчив з прибутком 623,791 млн грн.

Оновлюючи кредитний рейтинг УКРГАЗБАНКУ, Агентство використовувало підсумки роботи УКРГАЗБАНКУ за 2017 рік і за перший квартал 2018 року, а також висновками, зробленими у результаті аналізу статистичної звітності Банку за січень-травень 2018 року.

Нагадаємо, у 2017 році РА «Експерт Рейтинг» оновив кредитний рейтинг УКРГАЗБАНКУ на рівні uaAA +.