НБУ для інфляційного таргетування необхідна підтримка уряду

НБУ для інфляційного таргетування необхідна підтримка уряду
Роман Шпек, голова Ради НАБУ

Національному банку України (НБУ) для політики інфляційного таргетування необхідна підтримка уряду. Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" глава Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Роман Шпек, це питання обговорювалося під час засідання Вищої експертної ради при раді НБУ у вівторок.

"Обговорювали питання таргетування. В основному був обмін думками, більшість говорила про те, що проблема не в інструменті, а у відсутності якісної економічної, фінансової політики в країні. Неможливо, щоб один НБУ відповідав за інфляційне таргетування, якщо такі цілі, які ставить НБУ, не поділяє, не підтримує уряд. Це повинно бути відображено і в бюджеті - при плануванні, при виконанні бюджету, це повинно бути елементом політики реформ. Моя позиція, що нам не про інструмент потрібно говорити, тому, що інструмент довів свою здатність у багатьох економіках, а говорити саме про якість і з'єднанні грошово-кредитної і бюджетної політики ", - сказав Шпек. 

Коментуючи недавнє підвищення облікової ставки НБУ до 16%, Р.Шпек зазначив, що регулятор був змушений вдатися до такого інструменту в зв'язку з тим, що не витримується темп реформ.

"Я вважаю, що відсутність реформ, відсутність інвестицій призводить до того, що НБУ повинен стримувати небажані процеси таким інструментом, як підвищення ставки... Проблема не в ставці, проблема в тому, що ми не йдемо нами проголошеним шляхом і не витримуємо темпи реформ", - сказав Р. Шпек.