НБУ здійснив багато рішучих і потрібних змін

НБУ здійснив багато рішучих і потрібних змін
Роман Шпек, голова Ради НАБУ

Системними пріоритетами діяльності НБУ наразі є забезпечення інституційної незалежності та інституційного розвитку центрального банку, підвищення авторитету Нацбанку серед широкого загалу та професійних кіл. Велику роль в цьому мають відігравати лідерство, а також ухвалення і комунікація рішень на основі фахової дискусії.

На порядку денному стоять критично важливі питання посилення співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, вдосконалення інструментарію монетарної політики, гармонізація українського регулювання фінансового сектору з європейським, узгодження монетарної та фіскальної політики, супроводження процесу ухвалення законів, які потрібні для розвитку фінансового сектору.

Яків Смолій багато років працював на керівних посадах у банківському секторі, і упродовж майже року виконував обов’язки голови НБУ. В багатьох ситуаціях, включно із кризовими подіями, він продемонстрував рішучість та пріоритет принципів над тиском обставин. В контексті наступності розвитку НБУ як незалежної монетарної інституції це логічна кандидатура.

Не очікуйте від зміни голови центрального банку радикальних змін. Монетарна політика та фінансова стабільність потребують не тільки обізнаності та ініціативи, а й виваженості, розсудливості, обережності. Незважаючи на таку притаманну консервативність, НБУ за останні роки здійснив багато рішучих потрібних змін та виступав лідером у впровадженні реформ в Україні. Впевнений, що притаманні пану Смолію особисті якості сприятимуть успіху НБУ у справі забезпечення фінансової стабільності та реформування країни.