Відбулося перше установче засідання «Клубу малих банків»

Відбулося перше установче засідання «Клубу малих банків»

17 січня 2018 року, у стінах Незалежної асоціації банків України (НАБУ) пройшли перші установчі збори під робочою назвою «Клуб малих банків». Учасники засідання обговорювали організаційні питання роботи Клубу та результати стратегічної сесії НАБУ.

 

Модератором засідання зголосився бути Сергій Наумов. У передньому слові він привітав учасників Клубу та вказав на переваги створення майданчика для всіх невеликих банків, де вони мали б змогу не лише розглядати та опрацьовувати питання, що надзвичайно турбують, а також і обмінюватися досвідом.

 

Обговорюючи організаційні теми, учасники вирішили, що здійснювати керівництво Клубом будуть двоє співголів, яких обрали з числа її членів, а саме: Наумов Сергій Володимирович – Голова Правління АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ» та Мороховський Вадим Вікторович – Голова Правління ПАТ «БАНК ВОСТОК».

 

Учасники зібрання ознайомилися з результатами стратегічної сесії у частині захисту малих банків. Було вирішено підтримати напрацьовані пропозиції та визнати їх як пріоритетні напрямки діяльності Клубу.

 

Учасники клубу винесли на розгляд такі теми: 

1. Продовження роботи щодо перегляду вимог до капіталу;

2. Створення спільної кадрової бази;

3. Розробка стратегії виживання невеликих банків на фінансовому ринку;

4. Розробка рекомендацій щодо дій при обшуках, зокрема пов’язаних з перевірками клієнтів-публічних діячів;

5. Скасування  Н1 (розмір регулятивного капіталу) з метою гармонізації економічних нормативів;

6. Вдосконалення регулювання питання щодо опосередкованого кредитування пов’язаних осіб;

7. Врахування специфіки роботи невеликих банків при розробці нових  нормативно-правових актів;

8. Вдосконалення норм Постанови НБУ № 920;

9. Конкретизація вимог Постанови НБУ №417;

10. Розвиток систем обліку, запровадження СУІБ та посилення вимог до IT-безпеки.

 

Підводячи підсумки засідання, проектному офісу НАБУ було запропоновано консолідувати проблемні питання для включення їх до Порядку денного наступного засідання Клубу.

 

В Установчих зборах взяли участь представники таких банків: «Львів»,  «Банк Восток», «ДІВІ БАНК»,  «ІНДУСТРІАЛБАНК»,  «БАНК ФАМІЛЬНИЙ»,  «АКБ» КОНКОРД»,  «БАНК ФОРВАРД»,  «БАНК АЛЬЯНС»,  «ВЕРНУМ БАНК»,  «КРИСТАЛБАНК» та  «Агропросперіс Банк».