Спостережна рада затвердила Арбітражний регламент з фінреструктуризації

Продовжуючи інформувати банківський сектор щодо практичної реалізації Закону України «Про фінансову реструктуризацію» № 1414-VIII від 14 червня 2016 року повідомляємо, що Спостережною радою, яка створена на виконання цього закону, затверджено Арбітражний регламент. Згідно цього регламенту розглядатимуться спори у процедурах фінреструктуризації

Арбітражний регламент є регламентом прискореного арбітражу, що передбачає процедуру арбітражного розгляду спорів, які виникають з процедур фінансової реструктуризації.

Цей регламент розроблений відповідно до вимог Закону України «Про фінансову реструктуризацію» та повинен розглядатись та тлумачитись разом із ним. У випадку наявності будь-яких протиріч між законом та цим регламентом, ЗУ «Про фінансову реструктуризацію» має переважну силу.

Сторони арбітражної угоди вважаються такими, що зробили посилання на цей регламент у редакції, яка є чинною на дату, коли арбітражне провадження вважається розпочатим, якщо сторони не домовилися про застосування певної редакції цього регламенту.

Нагадаємо, що Закон України «Про фінансову реструктуризацію» № 1414-VIII від 14 червня 2016 року набув чинності 19 жовтня 2016 року. Ринок довго очікував запровадження законодавства, яке дає можливість використовувати загальновідомі інструменти договірної реструктуризації без ініціювання процедури відновлення платоспроможності боржника в судовому порядку.

Детально з регламентом можна ознайомитися за посиланням