США та Австралія також звинуватили Росію в поширенні вірусу NotPetya

США та Австралія також звинуватили Росію в поширенні вірусу NotPetya

Американський та австралійський уряди звинуватили РФ в організації масштабної кібератаки вірусом NotPetya. Про це йдеться в офіційних заявах урядів США та Австралії.

«Атака, яка отримала назву NotPetya, швидко поширилась по усьому світу, наносячи мільярдної шкоди в Європі, Азії та Америці. Це було частиною зусилля Кремля, направленого на дестабілізацію України та ще більш явно демонструє участь Росії в триваючому конфлікті», – зазначається у заяві прес-служби Білого дому. 

Адміністрація США також заявила, що на атаку «буде дано міжнародну відповідь».

Так само і влада Австралії поклала відповідальність за масштабну кібератаку на РФ.

«Вірус NotPetya перервав нормальну роботу банківського та енергетичного сектору, аеропортів та метрополітену в Україні. Шкідливе ПЗ розповсюдилось по усьому світі, що відобразилось на великих міжнародних компаніях та спричинило сотні мільйонів доларів шкоди». – зазначається на сторінці міністра з питань правопорядку та кібербезпеки Австралії Енгус Тейлор.

Австралійська влада засуджує поведінку Росії, яка створює серйозний ризик для світової економіки, ділової активності та безпеки та добробуту окремих осіб.

Нагадаємо, напередодні відповідну заяву зробило Міністерство закордонних справ Великої Британії. Офіційний Лондон відповідальність за кібератаку покладає на російські війська.

Джерело: M!nd