Стало відомо, які проблеми створює переселенцям закон про деокупацію

Стало відомо, які проблеми створює переселенцям закон про деокупацію

Новий закон про деокупацію Донбасу, який у другому читанні схвалила Верховна Рада, може ускладнити життя великій кількості переселенців з проблемними кредитами.


Зокрема, в законі не врегульоване питання мораторію на стягнення банками кредитів на житло в окупації.


"Тепер мораторій скасовується. Тому що була прив'язка до терміну "антитерористична операція", цього терміна в законодавстві більше немає", - заявила народний депутат від фракції "Самопоміч" Наталія Веселова.


У результаті під удар потрапили всі власники квартир на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.


"Якщо ми АТО закінчуємо, то що робити з законом "Про тимчасові заходи"? А там є не тільки іпотека, там є і комунальні платежі, і мораторій на оплату комуналки на житло, яке там знаходиться. Що тепер? Вимагати від переселенців оплатити за житло, яким вони не користуються? Кому? До бюджету ОРЛДО?" - запитує екс-радник міністра з питань тимчасово окупованих територій Олеся Цибулько.


Відразу після схвалення нового закону, банки і колектори активізувалися.


"Надходить маса повідомлень від колишніх жителів окупованих територій, яких почали турбувати банки. Банки про них згадали. Я не стала винятком, мені теж подзвонила колекторська фірма. Нагадала мені про іпотечний кредит, я їм запропонувала свою квартиру в Донецьку - вони відмовилися", - зазначила Веселова.


Представники українських банків Закон про деокупацію не коментують, проте посилаються на грудневий законопроект №7338, який передбачає часткове скасування мораторію.


"Говорити, що банки здійснюють активні дії по стягненню поки не можна, закон не вступив у силу. Але позичальникам є сенс самим у першу чергу звертатися до банків і вирішувати ті проблеми, які у них накопичилися за три з половиною роки окупації", - резюмував представник незалежної асоціації банків України Денис Грищенко.


Джерело: Dsnews.ua