Світовий банк додатково надасть Укрексімбанку 100 млн доларів США для підтримки українського експорту

Рада виконавчих директорів Світового банку 28 травня затвердила надання Укрексімбанку позики у сумі 100 млн доларів США, кошти якої будуть використані для цільового середньо- та довгострокового кредитування експортно-орієнтованих малих та середніх підприємств.

Рішення Ради підтверджує ключову роль Укрексімбанку як основної фінансової інституції із залучення коштів міжнародних фінансових організацій для системної підтримки вітчизняної економіки шляхом довгострокового інвестиційного кредитування. Це також є свідченням довіри до дій нового менеджменту з реалізації антикризових заходів та стратегії нарощення кредитного портфеля профільних для банку підприємств-позичальників, які працюють на зовнішніх ринках.

«Кошти Додаткового фінансування для протидії COVID-19 в рамках Проекту доступу до довготермінового фінансування будуть спрямовані для підтримки малих і середніх українських підприємств, які постраждали від пандемії, шляхом надання кредитних коштів для фінансування потреб у обіговому капіталі та інвестиційних проектів.

Особливо гостро це питання постало в умовах економічної невизначеності, яку неможливо усунути за допомогою наявних короткострокових інструментів. Тому важливою опцією спільного проекту Світового банку та Укрексімбанку є можливість забезпечення кредитування на строк у 3-5 років для підприємств, робота яких ускладнена наслідками кризи COVID-19, що є критично важливим для збереження робочих місць, утримання існуючих виробничих потужностей та ринків збуту, особливо для експортерів», – зазначив Голова Правління Укрексімбанку Євген Мецгер.

Чинний проект Доступу до довготермінового фінансування на загальну суму у 150 мільйонів доларів США впроваджується з червня 2018 року і вже забезпечив суттєвий позитивний вплив на сектор малого та середнього підприємництва. У рамках проекту профінансовано понад 50 підприємств, здебільшого, у сільському господарстві та харчовій промисловості з традиційно сильними конкурентними перевагами українських експортерів. Також надано позики компаніям, що здійснюють діяльність у галузях виробництва гірничого обладнання та холодильних установок, стоматологічного та електричного устаткування, пластикової упаковки, деревообробки, виробництва килимів тощо.