У НАБУ відбулася зустріч iз народною депутаткою України Оленою Шуляк

У НАБУ відбулася зустріч iз народною депутаткою України Оленою Шуляк

Банківська спільнота та пані Олена обговорили важливі питання, що стосуються проєкту Закону «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» №5091.

«Ми вважаємо концепцію законопроєкту правильною, адже його завдання — врегулювати проблемні ситуації щодо будівництва й оформлення в іпотеку об'єктів незавершеного будівництва», — зазначила виконавча директорка НАБУ Олена Коробкова.

Водночас банківська спільнота виступає за доопрацювання законопроєкту в частині, що стосується:

  • визначення порядку оформлення в іпотеку об'єктів незавершеного будівництва, що будуються за документами, отриманими ДО набрання чинності цим законом;
  • врегулювання питання щодо гарантійної частки;
  • прогалин, які є в законопроєкті, зокрема щодо подільного об’єкта.

«Гарний знак, що представники фінустанов вітають наші напрацювання в парламенті. Більше того, вони готові до співпраці, і вже найближчим часом підготують пропозиції до нашого законопроєкту №5091 про захист інвесторів у житлову нерухомість. Зокрема, представлять своє бачення щодо гарантованої частки. Якісні зміни можливі тільки тоді, коли вони творяться всіма учасниками ринку. А в умовах великого бажання грамотно оновити будівельну сферу та створити доступну іпотеку участь представників банку в діалозі просто необхідна. Тому сьогодні ми задали правильний курс», — підсумувала пані Олена Шуляк.

Учасники зустрічі дійшли консенсусу та сподіваються на подальше доопрацювання законопроєкту.