З речами на вихід?

З речами на вихід?

У Національному банку розповіли, як російські банки залишать ринок України. Це станеться не шляхом продажу, а шляхом стиснення балансів і закриття відділень. Про це сказав директор департаменту фінансової стабільності Віталій Ваврищук, передає Ukr.Media.


- По-суті, я думаю, що це питання тільки часу, коли банки з російським капіталом залишать український ринок... Ми дуже чітко бачимо, що російський державний капітал повністю покине український банківський сектор.


Ваврищук навів приклад російського Банку ВТБ, голова якого заявив, що до літа 2018 року банк закриє майже всі відділення в Україні. Також банк попередив своїх клієнтів про те, що з 21 лютого завершує роботу з платіжною системою VISA. За словами експерта, присутність банків з російським держкапіталом скорочується в банківському секторі практично за всіма показниками. 


За минулий з моменту введення санкцій (березень 2017 року) час змінити власника вдалося тільки VS Bank, проданому російським "Ощадбанком" групі " ТАС " Сергія Тігіпка.


- Ми швидше будемо стискати наш міжнародний бізнес. Українська ситуація зрозуміла - ми продали б, але там лукавий підхід полягає у тому, що по суті ніхто не може отримати згоду на купівлю банку, - скаржився глава ВТБ Андрій Костін влітку 2017 року.


В НБУ висловилися за продовження санкцій російським банкам. Їх ввели на рік, вони закінчуються 16 березня. Обмеження торкнулися "Ощадбанку", "ВиЕс Банку", Промінвестбанку, "ВТБ Банку", "БМ Банку". Їм заборонили виводити капітал за межі України на користь пов'язаних з ними осіб.


Рішення про продовження санкцій ухвалює Рада національної безпеки і оборони (РНБО) і вводиться в дію указом Президента України.