У Незалежній асоціації банків України відбулось підсумкове засідання Комітету з питань регуляторної політики та комплаєнс

У Незалежній асоціації банків України відбулось підсумкове засідання Комітету з питань регуляторної політики та комплаєнс

20 грудня 2017 року у приміщенні Асоціації пройшло засідання Комітету з питань регуляторної політики та комплаєнс. У роботі Комітету взяли участь керівники департаментів і фахівці Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Фонд представляв Ярослав Оленчик - заступник директора-розпорядника, від НБУ були присутніми Наталія Іваненко - директор Департаменту методології, Віталій Ваврищук - директор Департаменту фінансової стабільності та Ольга Козлова - начальник управління Юридичного департаменту. У засіданні, крім членів Комітету, також взяли участь представники та фахові експерти банківської галузі.

Голова Комітету Артур Загородников проінформував присутніх про результати роботи Комітету у 2017 році. Згідно з висновками зовнішнього оцінювання ефективності діяльності комітетів Асоціації, саме Комітет з питань регуляторної політики та комплаєнс отримав найвищу оцінку роботи від банків-членів НАБУ. Серед основних здобутків Комітету була визначена системна робота із пом’якшення для банків вимог Положення про визначення банками розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями (ПП НБУ №351), ретельне відпрацювання проекту Положення про організацію системи управління ризиками в банках України, та враховані пропозиції банків до законопроекту 7114-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків».

Учасники засідання заслухали звіти керівників робочих груп за результатами роботи у 2017 році – «Ризики і резерви», «Фінансовий моніторинг», «Економічні нормативи та банківські групи», а також «Комунікації з ФГВФО».

Артур Загородников поінформував присутніх про стан виконання Дорожньої карти трансформації роботи Комітету у поточному році. Відтак члени Комітету ознайомилися з Дорожньою картою напрямів діяльності Комітету на 2018 рік та затвердили її.

Підсумовуючи зустріч, голова Комітету підкреслив важливість продовження експертної роботи над системними питаннями банківського сектору, подякував найактивнішим учасникам Комітету за сумлінну співпрацю та висловив сподівання на подальшу плідну взаємодію Комітету і Асоціації з банками та регуляторними органами.

#підсумковезасідання #комітетзрегуляторноїполітикиікомплаєнс #новиниНАБУ #круглийстілНАБУ #засіданняНАБУ #фінанси #економікаУкраїни #економіка #незалежнаасоціаціябанківукраїни #шпек #коробкова #прес-центрНАБУ #асоціаціяНАБУ