УКРГАЗБАНК першим підписав кредитний договір за Програмою фінансово-кредитної підтримки столичних підприємців

УКРГАЗБАНК першим підписав кредитний договір за Програмою фінансово-кредитної підтримки столичних підприємців

УКРГАЗБАНК видав перший в Україні кредит на суму 2,6 млн грн у рамках Програми фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого та середнього бізнесу, що реалізується Київською міською державною адміністрацією та Німецько-Українським фондом.

Зокрема, УКРГАЗБАНК видав кредит ТОВ «Реабілітімед» для розширення виробничих потужностей і придбання сучасного німецького обладнання для виробництва ортопедичної та медичної продукції, що відповідає світовим стандартам якості.

Загалом, у 2018 році Київська міська влада виділила 10 млн грн на фінансово-кредитну підтримку київських підприємців. За рахунок цих коштів підприємцям компенсується 50% номінальної відсоткової ставки, що встановлюється кредитним договором. Таким чином, для столичних підприємств відсоткова ставка є найнижчою в Україні.

Програма фінансує пріоритетні для столиці галузі промисловості, створення освітньої інфраструктури та надання послуг у сфері житлово-комунального господарства.

УКРГАЗБАНК одним із перших долучився до Програми Київської міської влади та НУФ.

Заступник директора київської обласної дирекції УКРГАЗБАНКУ Юлія Тур наголосила на всебічній підтримці і сприянню державного банку розвитку малого та середнього бізнесу в Україні, а також додав, що  партнерство УКРГАЗБАНКУ і КМДА підвищить розвиток та конкурентоспроможність місцевого бізнесу.

«Одним з найпріоритетніших напрямів роботи УКРГАЗБАНКУ – це малий і середній бізнес. Така спрямованість дозволяє нам залучати додаткові інвестиції на кредитування, створювати актуальні продукти для підприємців, бути гнучкими і оперативними – яким повинен бути справжній партнер для бізнесу. Одними з найпопулярніших програм з залученням інвестицій є програми з Німецько-українським фондом, Республікою Білорусь, Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) і Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Також, ми бачимо, з якою увагою київська міська  влада ставиться до підприємців малого та середнього бізнесу. Впевнений, наше партнерство сприятиме підвищенню розвитку, конкурентоспроможності місцевого бізнесу і безперечно, збільшенню робочих місць», - наголосила Юлія Тур.

За словами директора департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Андрія Мельничука, підписання кредитного договору за новою програмою є важливим та позитивним сигналом для столичних підприємців, що шукають можливості для розвитку власного бізнесу.

«Основна мета цієї програми – запропонувати малому та середньому підприємництву Києва доступні кредити на розвиток, модернізацію виробничих потужностей та створення нових робочих місць. Завдяки реалізації Програми, Київська міська влада надає підтримку малому та середньому підприємництву у таких галузях як виробництво, розвиток закладів дошкільної освіти та сфери житлово-комунальних послуг», -  наголосив Андрій Мельничук.

В. о. керівника Німецько-Українського фонду Валерій Майборода додав, що Програма компенсації відсоткових ставок для малого та середнього підприємництва без перебільшення можна вважати найкращим в Україні прикладом об’єднання зусиль міжнародних та національних установ для підтримки фінансування МСБ.

«Кредит ТОВ «Реабілітімед» надано УКРГАЗБАНКОМ у рамках нової Програми НУФ з підтримки інвестиційних проектів МСП, яка стала можливою завдяки спільним зусиллям Уряду Німеччини та ініціативи Європейського Союзу EU4Business, до якої доєдналась київська міська влада», - зауважив він.

Компанія «Реабілітімед» є лідером з розробки та виробництва високоякісних ортопедичних та медичних виробів в Україні. Вже 10 років компанія спільно зі спеціалістами в галузі ортопедії, травматології та фізіотерапії допомагає людям повертатись до повноцінного здорового життя.

«Завдяки отриманню кредитного ресурсу від УКРГАЗБАНКУ на таких вигідних умовах, компанія придбає сучасне обладнання, яке  дозволить виготовляти високоякісний компресійний трикотаж торгової марки SOLOVENTEX. Якість виробів зорієнтована на німецький стандарт RAL GMP, система менеджменту якості на підприємстві сертифікована органом сертифікації Qualityaustria згідно стандарту ISO13485 та має сертифікат IQNet», - зазначила Ольга Радінович, директор компанії «Реабілітімед».

Довідка: проект реалізовується завдяки партнерству київської міської влади, уряду Німеччини, який через KfW (Німецька кредитна установа для відбудови) надав Німецько-Українському фонду позику в розмірі 10 млн євро, а також ініціативи ЄС «EU4Business», яка виділила 5 млн євро на компенсацію валютних ризиків.