УКРГАЗБАНК та IFC посилюють підтримку українських підприємців МСБ

УКРГАЗБАНК та IFC посилюють підтримку українських підприємців МСБ

УКРГАЗБАНК та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation), член Групи Світового банку, підписали договір про реалізацію спільного проекту «Стати лідером у сфері банківських послуг для МСБ».


Партнерство з IFC у рамках цього проекту відкриває державному УКРГАЗБАНКУ доступ до унікальної міжнародної експертизи взаємодії з підприємствами МСБ і забезпечує банк високими та одними з найкращих у світі компетенціями щодо вдосконалення системи роботи з підприємствами цього сегменту. Реалізація проекту з IFC матиме також позитивний вплив на розвиток та рівень конкурентоздатності українського бізнесу, сприятиме створенню нових робочих місць, подальшому зростанню української економіки.


На підписанні договору 21 квітня 2018 року у Вашингтоні, Голова Правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко зазначив, що новий проект з IFC дозволить протягом найближчого часу суттєво зміцнити ринкові позиції УКРГАЗБАНКУ у сегменті МСБ. 


«Як державна фінустанова УКРГАЗБАНК завжди сприяє розвитку українського бізнесу. У 2015 році ми чи не з нуля розпочали роботу з сегментом МСБ, а за минулий рік збільшили обсяг кредитного портфелю вдвічі. Ми постійно вдосконалюємо і працюємо над новими заходами щодо стимулювання ефективності бізнесу і надання йому більшої свободи та можливостей. Підписання цього документу має неабияке значення не лише для нашого банку та вітчизняних підприємств, а й для країни в цілому. Адже це партнерство дозволить УКРГАЗБАНКУ спростити доступ до фінансування для українських підприємців малого та середнього бізнесу і сприятиме подальшим інвестиціям в економіку нашої держави. Завдяки підтримці IFC наш банк став першим і єдиним «зеленим» банком України, а підписання цієї угоди відкриє нові можливості для розвитку. За оцінками експертів, потенційна доходність бізнесу МСБ на українському ринку становить 5,7 млрд грн. Поточна частка УКРГАЗБАНКУ на ринку, наразі, складає 5%, що відкриває великі можливості для зростання. Внаслідок реалізації проекту з IFC, УКРГАЗБАНК збільшить свої доходи в сфері послуг МСБ в 3-4 рази протягом наступних 4-х років і
 досягне стратегічної мети – бути банком №1 у сегменті МСБ. У той же час, бізнес отримає доступ до дешевого та довгострокового кредитного ресурсу, який можна спрямовувати на розвиток власної справи», - зазначив Кирило Шевченко.


Підписання договору відбулося у рамках щорічних весняних зборів Міжнародного валютного фонду і Групи Світового банку. До складу офіційної делегації України також увійшли міністр фінансів Олександр Данилюк, заступник міністра фінансів Юрій Буца, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків.


Нагадаємо, УКРГАЗБАНК та International Finance Corporation співпрацюють з 17 травня 2016 року. IFC є однією з організацій Групи Всесвітнього банку та найбільшою установою в області глобального розвитку, яка працює виключно з приватним сектором розвинутих країн. 14 листопада 2017 року УКРГАЗБАНК, Міністерство фінансів України та Міжнародна фінансова корпорація підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо підтримки процесу залучення стратегічного фінансового інвестора у капітал УКРГАЗБАНКУ.


IFC  створена у 1956 році і знаходиться у власності 184 країн-членів, які спільно визначають її політику. Діяльність Корпорації в більш ніж 100 розвинутих країнах дозволяє компаніям і фінансовим установам на ринках створювати робочі місця, забезпечувати податкові надходження, удосконалювати корпоративне управління і покращувати екологічні показники діяльності, а також сприяти місцевим громадам.