УКРГАЗБАНК та канадський інвестор розпочинають розвиток альтернативної енергетики в Україні

УКРГАЗБАНК та канадський інвестор розпочинають розвиток альтернативної енергетики в Україні

Державний УКРГАЗБАНК та компанія TIU Canada, що є першим канадським інвестором в Україні, розпочали співпрацю у збільшенні потужностей відновлюваних джерел енергії.
 

Зокрема, банк рефінансував 70% вартості нової потужної Нікопольської сонячної електростанції, що стала пілотним проектом TIU Canada. Загальний обсяг інвестицій у будівництво СЕС склав приблизно 10,5 млн євро.
 

Сонячна станція складається з 32 тисяч фотомодулів і розташована на ділянці площею 15,1 га на території Нікопольського заводу феросплавів Дніпропетровської області.
 

Нова СЕС потужністю у 10,5 МВт є одним з найпродуктивніших об'єктів на Дніпропетровщині й вже постачає екологічно чисту електроенергію місцевим жителям та підприємствам.
 

Завдяки реалізації проекту зменшення викидів CO2 прогнозовано становитиме 7,8 тис. тонн на рік, а економія природного газу складатиме 3,9 млн м³.
 

За словами директора департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження УКРГАЗБАНКУ Родіона Морозова банк вже готовий до участі у нових проектах канадського партнера. 
 

«Україна має неабиякий інвестиційний потенціал і приємно, що на вітчизняний ринок виходять такі потужні інноваційні компанії у сфері відновлюваної енергетики. Я переконаний, співпраця з УКРГАЗБАНКОМ допоможе реалізувати ще не один важливий еко-проект для українців. А це – економія ресурсів, коштів та значне зменшення шкідливих викидів у довкілля», - зазначив Родіон Морозов.
 

Президент компанії Refraction 1 Fund, власник TIU Canada, Майкл Юркович був приємно здивований якістю послуг, наданих УКРГАЗБАНКОМ та наголосив, що налаштований на співпрацю у питанні подальшого розвитку сектору альтернативної енергетики в Україні.

«Сьогодні інвестиції у відновлювану енергетику мають неабиякий позитивний вплив на екологію, особливо у промислових регіонах. Добре, що Україна з кожним роком все більше уваги приділяє саме розвитку «зелених» технологій, адже це суттєво впливає на зростання економіки. До того ж, більша кількість власної виробленої «чистої» енергії дозволяє значно послабити індустріальне навантаження у піковий період, а будівництво нових відновлюваних джерел енергії створює нові робочі місця і податкові надходження. Ми раді, що УКРГАЗБАНК розуміє важливість інвестицій у відновлювані джерела енергії. Сподіваємось на постійну участь УКРГАЗБАНКУ у підтримці прямих іноземних інвестицій та підвищенні якості життя українців шляхом інвестування в інфраструктуру України», - наголосив Майкл Юркович.
 

До речі, перша СЕС в Нікополі забезпечила роботою 25 місцевих фахівців, а міський бюджет додатково отримав понад 2 млн грн.
 

Довідка: TIU Canada – енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться у власності канадської інвестиційної компанії Refraction 1 Fund.