Усунуто перешкоди, які б сповільнили реформу банкрутства

Усунуто перешкоди, які б сповільнили реформу банкрутства

05.02.2020 НАБУ взяла участь у засіданні Комітету ВРУ з питань економічного розвитку. Однією з найгарячіших тем дискусій були зміни до Кодексу з процедур банкрутства.

На засіданні були розглянуті до ІІ читання проекти Законів щодо банкрутства № 2290 (повернення дії "старого" Закону про банкрутство щодо низки процедур) та № 2276 (обов’язковість рішення суду для відкриття провадження у справі про банкрутство).

НАБУ виступила проти прийняття ПЗУ № 2290, який був оцінений банками як негативний, що повертає схеми зловживань у банкрутство, ускладнює правозастосування. 

Щодо ПЗУ № 2276 - хоча позиція банків щодо доцільності/ недоцільності скасування "легкого входу" в банкрутство розділилась, прийнята у І читанні редакція законопроекту містила концептуально хибний підхід, що б не був дієвим на практиці, а лише створював колізії.

За підсумками розгляду цих проектів до ІІ читання та враховуючи, зокрема, позицію банківської спільноти, Комітет ВРУ вирішив зняти з розгляду ПЗУ № 2290, а редакцію ПЗУ № 2276 змінити - виключити спірні норми щодо входу в процедуру банкрутства.

НАБУ – голос банків України! Ми працюємо для Вас!