В НАБУ обговорили проект положення про організацію системи управління ризиками та нові показники ліквідності

В НАБУ обговорили проект положення про організацію системи управління ризиками та нові показники ліквідності
Під час розширеного засідання Комітету НАБУ з питань регуляторної політики і нагляду за напрямом постійно діючої робочої групи Ризики і резерви, представники банківської спільноти, НБУ та експерти обговорили проекти нормативних документів НБУ, які матимуть значний вплив на роботу банківської системи
 
На початку засідання, голова Комітету НАБУ, Артур Загородников звітував учасникам засідання щодо виконання стратегічних завдань НАБУ за напрямом діяльності постійно діючої робочої групи при Комітеті - «Ризики і резерви», а також подякував Національному банку за безперервну співпрацю та врахування багатьох важливих пропозицій банків.
 
У свою чергу директор Департаменту фінансової стабільностіНБУВіталійВаврищук, презентував концепцію нових показників ліквідності відповідно до Базеля ІІІ та визначив попередні строки впровадження коефіцієнту Liquidity coverage ratio (LCR) та Net stable funding ratio (NSFR).Впровадження нових показників дозволить банкам бути готовими до різкого відтоку депозитів та за рахунок високоякісних активів банку, самостійно профінансувати зобов`язання, що допоможе запобігти залученню коштів держави.
 
Темами для жвавого обговорення також були проекти нормативних актів НБУ щодо ведення Кредитного реєстру та проект Положення про організацію системи управління ризиками в банках України.
 alt
Проект Положення про організацію системи управління ризиками в банках України змінює саму організацію ризик-менеджменту в банках України. Впровадження ефективних систем ризик-менеджменту забезпечить максимізацію дохідності в рамках адекватно оціненої можливості банку приймати ризик та підвищить довіру інвесторів, контрагентів та вкладників банків.
 
В рамках введення Кредитного реєстру НБУ, активно обговорювалися кроки на шляху до його впровадження, а саме заповнення Звіту про кредитні операції та проект технічних умов подання банками до НБУ відомостей про кредитні операції банку з боржником-фізичною/юридичною особою. Введення Кредитного реєстру НБУ – це позитивний крок до підвищення прозорості і прогнозованості у сфері кредитування.
 
Позитивний відгук викликали зміни до Положення НБУ №351, які нещодавно  з`явились у Постанові №75 від 04.08.2017 р. НБУ врахував низку пропозицій НАБУ до діючого Положення про визначення банками розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями. Після додаткового вивчення та опрацювання нової Постанови, Комітет планує продовжити діалог із Національним банком по інших пропозиціях банків, які не були враховані у ПП НБУ № 75.
 
«Опрацьовані Комітетом нормативно-правові документи та досягнуті результати, черговий раз свідчать про зацікавленість банків у постійній співпраці з НБУ і демонструють високий рівень експертної підготовки членів Комітету та робочої групи Ризики і резерви», – зазначив наприкінці заходу голова Комітету Артур Загородников.