В Україні грабують банківські комірки. Як зберегти цінності?

В Україні грабують банківські комірки. Як зберегти цінності?
Злочинці користуються "липовими" паспортами, щоб отримати доступ до депозитаріїв.

Національний банк України (НБУ) розповів, за якою схемою шахраї грабують банківські комірки українців. Виявилося, що злодієві досить лише підробленого паспорта – і цінності вже в зоні ризику.

Саме підроблених документів і відмичок вистачило злодіям, щоб три місяці тому обікрасти відразу кілька депозитарних комірок в Києві.Тоді потерпілі заявили про зникнення п'ятдесяти тисяч доларів. Камери зафіксували: до злочину причетні троє чоловіків. Всі вони отримали доступ до секретних сховищ за "липовими" паспортами.

Ця схема не нова, розповіли "Сегодня" в Незалежній  асоціації банків. Втім, злодіям довелося ретельно планувати свої дії, тому що просто так наблизитися до сховищ нереально. 

"Бігати й підбирати ключі – це дуже складно. І це треба бути шахраєм найвищого рівня", – розповіла виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

А це означає, що орендарі банківських сейфів найчастіше самі попадаються на гачок аферистів. У групі ризику опиняються ті, хто не вміє тримати язика за зубами. 

"Коли ти ходиш і на кожному кроці розповідаєш, що у тебе де є, то набагато простіше заволодіти коштами. Коли людина знає, що, як і де", – зазначає Коробкова.

Банкіри запевняють, що грабежі комірок – це швидше виняток, ніж правило. Такі злочини не мають масового характеру. Так, за статистикою, злодії примудряються "обчистити" 3-4 клітинки на рік.

Це лише 1% від загальної кількості фінансових злочинів, серед яких в топі – крадіжки цінностей з квартир і з рахунків. Тому, в порівнянні зі сховищем "вдома під матрацом", банківська комірка статистично залишається більш надійним місцем для зберігання грошей і цінностей.

За даними асоціації банків, зараз 95% комірок в Україні зайняті. Особливо сильно попит на них зростає в період свят і відпусток. 

"Коли свята, у нас запис на те, щоб орендувати комірки. Ми розширюємо депозитарії, в яких зберігаються ці комірки", – розповів директор департаменту продажів і розвитку роздрібного бізнесу ПУМБ Андрій Прусов.

В середньому оренда депозитарного осередку коштує від 6 гривень на добу. Тобто в місяць за "тайник" треба віддати близько 200 гривень.

Нагадаємо, також експерти радять українцям чесно повідомляти банку, які цінності будуть лежати під охороноюТільки так можна домогтися відшкодування в разі грабежу.

Джерело: ТК "Україна"