Верховна Рада України подовжила дію Закону «Про фінансову реструктуризацію» на три роки

Верховна Рада України подовжила дію Закону «Про фінансову реструктуризацію» на три роки

Сьогодні, 19 вересня 2019 року, Верховна Рада прийняла законопроект № 1070 щодо вдосконалення процедури проведення фінансової реструктуризації.

Ця процедура затребувана як з боку бізнесу, так і з боку банківського сектора. Насамперед, реструктуризація допомагає корпоративним клієнтам істотно знизити боргове навантаження і зберегти свій бізнес. Крім того, в процедурі фінреструктуризації є можливість отримати нове фінансування для збереження і відновлення бізнесу.

Законом, серед іншого, скасовується необхідність попереднього отримання дозволу АМКУ на концентрацію при передачі кредитору права власності на майно боржника за рахунок задоволення вимог; забезпечується можливість спільного проведення процедури фінансової реструктуризації для кількох боржників, які є пов’язаними особами, але мають різних (неспільних) кредиторів та продовжується строк дії Закона України «Про фінансову реструктуризацію» ще на 3 роки.

Ефективність зазначеного механізму підтверджена цифрами: станом на сьогодні відкрито процедур фінансової реструктуризації обсягом 45 млрд грн, з яких успішно реструктуризовано заборгованості на суму 36,5 млрд грн, у процедурах реструктуризації знаходиться 8,5 млрд грн. Такі показники свідчать про ефективність фінансової реструктуризації як інструменту врегулювання проблемної заборгованості не лише для великих корпоративних кейсів, а для представників бізнесу середньої ланки.

«Для банківського сектора реструктуризація – це ефективний спосіб розчистити свої баланси і поліпшити свій фінансовий результат у майбутньому. Реструктуризація кредитів сприяє зменшенню NPL, відновленню кредитування, поліпшенню фінансової стабільності та розвитку реального сектора економіки», – прокоментувала рішення Верховної Ради Олена Коробкова, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України.

Отже, банки та їхні клієнти ще протягом 3 років матимуть змогу використовувати дієвий механізм врегулювання проблемної заборгованості.